SP 2017 - Skupina C, 3. kolo, 17.01.2017, 17:45 h
Njemačka 38:24 Saudijska Arabija
Saudijska Arabija

Njemačka rutinski svladala Saudijsku Arabiju, s Hrvatskom za prvo mjesto

Branimir Korać • utorak, 17.01.2017.

Očekivanu pobjedu upisala je Njemačka koja je rutinski svladala Kljaićevu Saudijsku Arabiju s 38:24. I dok je Arabija namučila Hrvatsku i Mađarsku, Njemačka joj nije dala nikakve šanse...

Neno Kljaić sa Saudijskom Arabijom i dalje nema bodova, ali još uvijek je u igri za prolaz. U skupini C samo su Hrvatska i Njemačka stopostotne dok tri reprezentacije imaju po dva boda, a Saudijska Arabija je još uvijek bez bodova.

Njemačka je pobjedom 38:24 ujedno osigurala i mjesto u osmini finala te će s Hrvatskom u posljednjem kolu odlučivati o prvom mjestu u skupini.

Protiv Saudijske Arabije imala je rutinski posao. Već do sredine prvog dijela odvojila se na 11:5 i krenula prema pobjedi. Na poluvremenu je imala ugodnih 21:13 te u nastavku susreta dodatno povećavala razliku.

Saudijci nisu imali nikakve šanse. Iako je Manaf Al-Saeed kasnije dobro branio i skupio deset obrana, malo im je to značilo jer je razlika u kvaliteti bila prevelika.

U konačnici slavlje Njemačke 38:24, čak osam izgubljenih lopti manje i 12 udaraca na gol više.

Pobjednika su predvodili Steffen Fath sa šest golova te s po pet Patrick Groetzki, Kai Hafner i Julius Kuhn. Kod Saudijaca Mohammed Al-Zaer postigao je osam golova, Mohammed Al-Abas šest, a Hassan Al-Khadrawi pet.