SP 2017 - Skupina A, 4. kolo, 17.01.2017, 20:45 h
Rusija 24:35 Francuska
Francuska

Francuska nastavila s dominacijom, lakoćom prošla i Rusiju

Mihaela Bradovski • utorak, 17.01.2017.

Nakon četiri odigrana susreta domaćin Svjetskog prvenstva drži stopostotan učinak s vrlo uvjerljivim predstavama. Večeras joj je snage testirala Rusija, a susret je završio s visokih 35:24...

Posljednji dvoboj četvrtog kola skupine A protekao je u francuskom vodstvu sve tamo od četvrte minute. Bio je to drugi od osam pogodaka Dipande u prvom poluvremenu, igrača protiv kojeg statična ruska 6-0 obrana nije imala šanse.

Držanje na šest metara i tek rijetki izlasci na protivničke igrače za desnog vanjskog Francuske došli su kao trening. Pogađao nije samo sa svoje pozicije, a u prvih pola sata tek je dva puta bio neprecizan. Obrana Dinartove vrste pak iz utakmice u utakmicu izgleda sve bolje iako je ostala bez Luke Karabatića.

S druge strane, prva je ovo utakmica u kojoj je Thierry Omeyer prije isteka prvog dijela završio na klupi. Posebno neugodan za francuskog vratara bio je Daniil Šiškarjev koji je svoju vrstu i održavao na tri, odnosno dva razlike, sa svoja četiri pogotka u periodu od 13. do 22. minute.

Odlasku na odmor prethodio je pogodak Nikole Karabatića za 16:11 na poluvremenu kojeg su Omeyer i Gerard završili sa šest obrana, jednom više od Bogdanova i Kirejeva u ruskom dresu.

Francuska je u napadu nezaustavljiva bila i u nastavku, nakon promjena u vanjskoj liniji nazabijali su se Mahe (7) i Remili (5), a dodatan problem Rusiji stvorila je ozljeda Atmana u 39. minuti.

Deset golova prednosti francuski su rukometaši uhvatili sedam minuta prije kraja, a do završetka susreta u strijelce se upisao i debitant, 19-godišnji član Barcelone Dika Mem. U sastavu domaćina do pogotka nije uspio stići tek Nyokas.

Što se Rusije tiče, ona je u drugom dijelu odigrala sporednu ulogu, a kao najraspoloženiji susret su završili Šiškarjev (6), Žitnikov (4) i Kovaljev (4).