SP 2017 - Skupina C, 4. kolo, 18.01.2017, 14:00 h
Saudijska Arabija 24:37 Mađarska
Mađarska

Mađarska protiv Saudijske Arabije lakoćom do svog drugog punog plijena

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.01.2017.

Prvi dvoboj četvrtog kola skupine C odigrale su izabrane vrste Mađarske i Saudijske Arabije. Mađarski rukometaši protivnika su bez šanse ostavili već na samom startu susreta koji je u konačnici završio rezultatom 37:24...

Pobjedom nad Čileom reprezentacija Mađarske na konto je upisala prva dva boda, a s jednakim je uspjehom apsolvirala i dvoboj sa Saudijskom Arabijom. Ključne korake prema novom slavlju sastav Xaviera Sabatea napravio je početkom dvoboja, a zatim u i početnim minutama drugog dijela.

Nakon šest minuta igre obje vrste imale su sedam pokušaja prema protivničkom golu, no prednost je već tada osjetno bila na mađarskoj strani. Prvenstveno zahvaljujući vrataru Mikleru koji je u tih 6:1 ugradio svoje četiri obrane.

U drugom dijelu, u razmaku od tri minute put do mreže Saudijske Arabije pronašli su redom Jamali, Gulyas dva puta, Ancsin i Csaszar i tim posljednjim pogotkom Mađarska je otišla na 23:12 za potpuno miran kraj susreta i odmor nekih igrača.

Izabranici Nenada Kljajića do ulaska u posljednju četvrtinu susreta skupili su izgubljenih lopti gotovo koliko i pogodaka (14-17) i u takvom izdanju nije se imala pravo nadati eventualnom iznenađenju.

Iako su vratari bili raspoloženiji u odnosu na dvoboj s Bjelorusijom, i to posebno Mohammad Alsalem (8) koji je u konkurenciju ušao pred ovaj dvoboj, 11 konačnih obrana "izgubilo" se u -13 porazu.

Mikler i Fazekas s druge su zaustavili četiri protivnička pokušaja više, no prvo ime susreta bez dvojbe je bio autor devet pogodaka Gabor Csaszar iz 12 pokušaja. Stopostotni su s četiri pogotka ostali Lekai i Gulyas.