SP 2017 - Skupina D, 4. kolo, 18.01.2017, 17:45 h
Danska 30:26 Bahrein
Bahrein

Danska protiv Bahreina osigurala prvu poziciju, crveni karton Hansena

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.01.2017.

Danska je pobjedom nad Bahreinom u četvrtom kolu skupine D osigurala prvu poziciju, no bez obzira na pobjedu favorita zanimljivosti nije nedostajalo. Reprezentacija Bahreina pokazala je veliku želju i borbenost, nije dopustila visok poraz, a nakon 26:30 s olimpijskim pobjednikom nema razloga biti razočarana...

Nakon pobjeda nad Argentinom, Egiptom i Švedskom reprezentacija Danske u četvrtom je kolu skupine D svladala i rukometaši Bahreina. Bahrein je, s druge strane, nakon visokih poraza od Švedske i Katara nešto bolje prošao u dvoboju s Egiptom, no nedovoljno da se ozbiljnije uključi u borbu za prolazak u osminu finala.

Azijska vrsta u plusu je na ovom susretu bila svega nekoliko minuta, pri početnih 1:0, odnosno 4:3 pet minuta kasnije, ali dojmom nimalo nije razočarala. U susretu u kojem je najvažnije bilo odraditi posao bez ozljeda Danci su svoju prvu veću seriju napravili u periodu od 11. do 15. minute te je po dolasku na 9:5 izgledalo kako većih uzbuđenja do kraja neće biti.

U desetoj minuti drugog dijela svoj je nastup nakon direktnog crvenog prije vremena završio Mikkel Hansen, i to pri +3 vodstvu, nakon čega su reprezentativci Bahreina dobili nove impulse što je rezultiralo dvama pogocima Habib Hasana i jednako toliko Alsayyada za dolazak na korak do egala. Na semaforu je u toj 46. minuti stajalo minimalnih 24:23 za Dansku.

Par minuta kasnije novi problemi za Gudmundura Gudmundssona, šepajući je parket napustio Lasse Andersson, no iskustvo i pojedinačna kvaliteta igrača u danskom dresu bila je jača od srčane selekcije Bahreina te se neizvjesna završnica na kraju očekivano izbjegla.

Vidno nervozan kroz čitav susret Hansen će ostati najveća priča nakon ovog dvoboja. U čvrstom susretu od starta istih takvih obrana nije nedostajalo s obje strane, no najbolji danski pojedinac "pukao" je nakon zaustavljanja od strane Mohameda Habib Hasana kojemu je u pomoć pristigao Salman te je podijelio nekoliko udaraca. Dovoljno za momentalno isključenje sa susreta.

MVP susreta Henrik Toft postigao je šest zgoditaka iz sedam pokušaja, Michael Damgaard dodao je jedan manje dok je Landin skupio deset obrana. Do isključenja Hansen se u listu strijelaca upisao dva puta iz tri pokušaja. Po šest pogodaka kod Bahreina postigli su Ali Mahfoodh i već spomenuti Habib Hasan koji je uz to ostao stopostotan. Jedini vratar azijskog predstavnika koji je večeras dobio priliku, Husain Abdulla 11 je puta uspješno pročitao protivničke pokušaje.