SP 2017 - Skupina C, 4. kolo, 18.01.2017, 17:45 h
Bjelorusija 25:31 Njemačka
Njemačka

Njemačka nadigrala Bjelorusiju i zadržala vodeću poziciju uoči zadnjeg kola

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2017.

U susretu četvrtog kola skupine C Svjetskog prvenstva Njemačka je bila bolja od Bjelorusije s 31:25 i tako zadržala vodeću poziciju uoči posljednjeg kola i susreta s Hrvatskom...

Situacija u skupini C u četvrtom kolu odvija se prema očekivanjima, nakon Mađarske pobjedu je upisala i Njemačka te se još čeka Hrvatska da svi favoriti očekivano odrade posao.

Njemačka je nešto teže od očekivanja svladala Bjelorusiju, ovaj put vratari netipično nisu bili na najvišoj razini i to je predstavljalo problem. Wolff je uz lakšu ozljedu ipak branio u prvom poluvremenu, ali vrlo loše, dok je Heinevetter u drugom dijelu bio bolji i to je donijelo prevagu.

Izabranici Dagura Sigurdssona uspjeli su u drugom dijelu doći do prednosti koju su održavali bez većih problema i na kraju slaviti.

Prvih 30 minuta proteklo je u izjednačenoj igri, Bjelorusi su pokazali najviše dosad što se tiče svog nastupa i na poluvremenu su držali 16:16.

Odmah na početku drugog poluvremena Patrick Groetzki postiže tri gola u nizu i odvodi Njemačku na 19:16, do sredine drugog poluvremena prednost je narasla na plus šest i dvojbe više nije bilo.

Do kraja susreta Njemačka je mirno čuvala prednost i ubilježila u konačnici glatku pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Uwe Gensheimer postigao je osam golova, Steffen Fath šest, a po pet su dodali Julius Kuhn i Groetzki.

Kod Bjelorusije po četiri pogotka postigli su Aliaksei Šinkel, Siarhei Šilovič i Arcem Karalek.

Dakle u posljednjem kolu Njemačku očekuje dvoboj s Hrvatskom za prvo mjesto u skupini, a Bjelorusi igraju protiv Mađarske gdje traže prolaz u osminu finala.