SP 2017 - Skupina D, 4. kolo, 18.01.2017, 20:45 h
Švedska
Švedska 36:25 Katar

Švedska se vratila na pobjedničke staze, s 11 razlike svladan Katar

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.01.2017.

Švedska u susretu četvrtog kola skupine D protiv Katara nije ostavila prostor iznenađenjima. Dominantna od početka na kraju je do novih bodova stigla zahvaljujući 36:25 pobjedi...

Poraz od Danske švedski rukometaši ostavili su za sobom lakom pobjedom protiv Katara. Već prvo poluvrijeme susreta dvije momčadi koje su u prva tri kola osvojile četiri boda, pripao je sastavu Kristjana Andressona.

Valero Rivera na klupi Katarana još jednom imao zašto biti nezadovoljan predstavom svog vratara Danijela Šarića. U prvih pola sata prvi vratar srebrnih s prošlog SP-a zaustavio je samo dva od 19 šuteva upućena prema njegovom golu.

Ključnim se pokazalo odvajanje koje je nakon 14 minuta igre započeo Lagergren, a tri minute kasnije zaključio Tollbring. Pogađali su Šveđani s iz kontranapada, s vanjskih pozicija kao i s crte i u toj 17. minuti odlaze na četiri prednosti.

Jednakom 3:0 serijom okončana je prva polovica susreta za 19:12 i zadovoljstvo u redovima skandinavske vrste. Appelgren je s devet obrana odrađivao svoj dio posla, dok je u napadu najraspoloženiji bio Tollbring sa šest golova.

S druge strane, Katarane je od još većeg zaostatka spašavao tek Bertrand Roine koji se također šest puta upisao u listu strijelaca.

Nekoliko pogodaka za redom selekcija Katara uspjela je povezati tek iza 40. minute, nažalost po nju stiglo je to puno prekasno, u trenucima kada je Švedska držala +11.

To kratko buđenje nije se međutim dugo zadržalo, Šveđani još jednom ubacuju u brzinu više i osam minuta prije kraja preko Lukasa Nilssona stižu do nove dvoznamenkaste prednosti te naposlijetku do 36:25 slavlja.

Šarić je u nastavku uspio zaustaviti još pokoji šut, zaustavio se na njih osam, a najviše je puta put do njegove mreže pronalazio Niclas Ekber s učinkom 9/10. Roine je do kraja još dva puta uspio poentirati iza Appelgrena, odnosno Palicke, a pred kraj se uspio probuditi i Capote (4).