Treća (ne)sreća za Cedevitu, berlinska Alba nadigrala Vitamine

Petar Jenjić • srijeda, 18.01.2017.

Utakmica trećeg kola TOP-a 16 Eurokupa bila je sretna za košarkaše berlinske Albe koja je na domaćem terenu upisala prvu pobjedu u ovoj fazi natjecanja, nadigravši Cedevitu rezultatom 93:76, ostavivši ih na dnu skupine H...

Treći susret u TOP-u 16 Eurokupa Cedevita je odigrala u Berlinu kod Albe i upisala novi poraz kojim je ostala na dnu skupine H. Alba je slavila u utakmici gdje je zagrebačka momčad imala dvoznamenkastu prednost u nekoliko navrata tijekom prvog poluvremena koju je nažalost vrlo brzo ispustila. Osim nekoliko bljeskova u preostalih 20 minuta, Alba je uspjela zadržati prednost i doći do pobjede 93:76.

Cedevita je bolje ušla u večerašnji susret i imala prednost većinu vremena. Prvu osjetniju razliku zagrebačka je momčad stvorila u petoj minuti tricama Rashada Jamesa i Luke Babića (9:16) nakon čega je Alba pozvala minutu odmora. Prednost je nastavila rasti, ponovno je aktivan bio Babić koji je postigao koš uz dodatno slobodno bacanje za prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici (9:20). Do kraja su četvrtine domaćini smanjili na sedam poena zaostatka (17:24).

Nakon poena Kikanovića, Cedevita je napravila seriju 7:0 i došla do +12 (31:19) nakon 13. minuta igre, međutim domaćin se pribrao i uzvratio s 9:0 i vratio se u egal (28:31). Ubrzo je njemačka momčad tricom Englisha došla do prednosti (37:34), zaključivši poluvrijeme vodstvom 42:38.

Cedevita je početkom nastavka držala priključak, ali je Alba odgovorila novom serijom (10:2) koju je dvicom prekinuo Ryan Boatright. Na koncu treće dionice domaćini su imali visokih 67:55, no Cedevita je zadržala priključak s vezana četiri poena uoči ulaska u posljednju dionicu.

Približila se zagrebačka momčad na četiri koša zaostatka u 32. minuti (69:65), ali Alba uzvraća sa šest novih poena za povratak na dvoznamenkastu prednost. Domaćin je nastavio održavati stečenu prednost, tri i pol minute prije kraja su imali +15 (87:72), mirno priveli utakmicu prema kraju i došli do prve pobjede u ovom dijelu natjecanja.

Do pobjede ih je predvodio Elmedin Kikanović s 19 poena (7/12 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok su po 16 koševa ubacili Peyton Siva (5/7 iz igre, slobodna bacanja 4/4) i Dragan Milosavljević (6/12 iz igre, slobodna bacanja 1/2).

Najefikasniji je kod Cedevite bio Luka Babić s 22 poena (4/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 8/8), dok je Ryan Boatright dodao 15 koševa (4/8 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4).