SP 2017 - Skupina D, 5. kolo, 20.01.2017, 14:00 h
Argentina

Argentina do pobjede iz petog pokušaja, svladan Bahrein

Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2017.

Prvi dvoboj petog kola skupine D odigrale su reprezentacije Bahreina i Argentine, a dva su boda u konačnici pripala Argentincima...

Reprezentacija Argentine s velikim je najavama stigla u Francusku. Tako se između ostalog moglo pročitati kako ih ulazak u četvrtinu finala ne bi iznenadilo, no umjesto toga stiglo je negativno iznenađenje. Posebno u susretu protiv Katara, no u posljednjem kolu skupine D argentinski su reprezentativci ipak uspjeli stići do pobjede.

Argentinske napade u prvih su pola sata predvodili Federico Pizarro i Federico Fernandez, a na odmor se otišlo pri -5 zaostatku Bahreina. Azijski predstavnik u prvih je 15-ak minuta uspio postići tek tri pogotka.

Mučili su se rukometaši Bahreina i početkom prvog dijela, u 39. su minuti stigli do desetog pogotka kojem je prethodila 4:0 serija Argentinaca za dodatno dizanje prednosti. Još je jednom u prvi plan iskočio Fernandez.

Bahrein je do svoje prve serije stigao početkom zadnje četvrtine susreta, nakratko je smanjio na pet razlike, no u narednim minutama, bez prave podrške s gola, pada u novi zaostatak za konačan, gotovo dvoznamenkast, 17:26 poraz.

Vratarski par poraženog sastava uspio je pročitati tek četiri protivnička šuta u odnosu na 15 obrana Matiasa Schulza. Federico Fernandez do kraja se osam puta upisao u listu strijelaca.