SP 2017 - Skupina C, 5. kolo, 20.01.2017, 14:00 h
Čile 25:26 Saudijska Arabija
Saudijska Arabija

Saudijska Arabija unatoč pobjedi bez prolaza, Bjelorusima treba bod

Branimir Korać • petak, 20.01.2017.

Zakomplicirala se situacija u skupini C Svjetskog prvenstva nakon što je Saudijska Arabija svladala Čile s 26:25. Jasno je da Kljaićeva reprezentacija unatoč pobjedi neće do prolaza, a posljednji sudionik osmine finala bit će poznat nakon posljednjeg susreta dana...

Čile je poražen od Saudijske Arabije 26:25, no unatoč porazu još uvijek ima šanse za prolazak u osminu finala. Naime Čile, Saudijska Arabija i Bjelorusija imaju isti broj bodova, a u međusobnom krugu najbolje stoje Čileanci zbog plus četiri pobjede nad Bjelorusijom. Bjelorusi još uvijek imaju šanse, ali morat će ostati neporaženi u susretu protiv Mađarske koja je i službeno osigurala mjesto u osmini finala.

Saudijska Arabija trebala je uvjerljiviju pobjedu protiv Čilea da bi prošla dalje, ali na kraju je slavila s malim golom prednosti. Čileanci bi pak mogli na kraju žaliti za velikom prilikom iz posljednje minute kada su imali sedmerac za bod, ali Erwin Feuchtmann nije ga realizirao.

Inače u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici nijedan protivnik nije se uspio odvojiti, vodila se velika borba svih 60 minuta, a Kljaićevi izabranici u jednom navratu uspjeli su se naći na putu kojem su se nadali, pet minuta prije kraja Abdullah Al-Abbas zabio je za 23:20, ali Čileanci su odmah odgovorili i smanjili zaostatak ponovno na samo gol razlike.

Niti je Čile uspio ostati neporažen, niti je Saudijska Arabija na kraju slavila sa željenom razlikom stoga nakon susreta nije bilo previše razloga za slavlje za igrače obje reprezentacije. Saudijska Arabija ide u President's Cup, a Čile će s nestrpljenjem čekati posljednji dvoboj u skupini između Mađarske i Bjelorusije.

U Kljaićevoj momčadi najistaknutiji bili su Al-Abbas s devet golova i Mahdi Al-Salem s pet. Manaf Al-Saeed skupio je 12 obrana. Kod poraženih Felipe Barrientos nastavio je s dobrim nastupima i nakon Hrvatske te je upisao 11 obrana, ali i tri pogotka. Sedam golova postigao je Rodrigo Salinas.