SP 2017 - Skupina D, 5. kolo, 20.01.2017, 17:45 h
Švedska 33:26 Egipat
Egipat

Švedskoj izravna borba za drugo mjesto, Egipat dobio Hrvatsku

Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2017.

Odigran je i drugi susret posljednjeg kola skupine D Svjetskog prvenstva u Francuskoj u kojem su se sastali Švedska i Egipat. Egipćani su se nadali pobjedi što bi im donijelo drugo mjesto i izbjegavanje Hrvatske, ali Švedska je na kraju ipak bila prejaka i slavila 33:26...

I dvoboj Švedske i Egipta samo je potvrdio da su Skandinavci u skupini D dominantni i za klasu iznad ostalih protivnika. Iako Egipćani nisu odigrali toliko loše, pokazali su se i u ovom susretu kao ozbiljan protivnik, ali još jednom je Švedska potvrdila kvalitetu i upisala visoku pobjedu.

Ova pobjeda Švedskoj donosi trećeplasiranog iz skupine C, Bjelorusiju ili Mađarsku, dok će Egipat u osmini finala igrati protiv Hrvatske. Babićevi izabranici morat će ozbiljno shvatiti Egipćane koji imaju igru i nisu bezazlen protivnik bez obzira na poraze od Danske i Švedske u skupini.

U dvoboju protiv Švedske Egipćani su od početka susreta bili u zaostatku, vrlo brzo Švedska se odvojila i bez problema održavala razliku. Obrana Šveđana funkcionirala je gotovo savršeno i Egipat je na polovici prvog poluvremena zaostajao visokih 8:2.

Osam minuta prije kraja prvog poluvremena Švedska je bila na rubu dvoznamenkaste prednosti, vodila je 13:4 da bi Egipat u završnici prvog dijela smanjio na 15:9.

Afrikanci su i u drugom dijelu bili u podređenom položaju, Švedska je u drugo poluvrijeme ušla serijom 5:0 i spriječila bilo kakvu prijetnju od strane Egipćana.

U nekoliko navrata Švedska je imala najviših 12 golova razlike, a tek u završnici susreta Egipat je uz tri uzastopna pogotka smanjio na konačnih 33:26.

Najraspoloženiji u švedskim redovima bili su Andreas Palicka s 14 obrana, Niclas Ekberg s osam golova te Jerry Tollbring i Jim Gottfridsson s po šest. Kod poraženih Eslam Eissa zabio je sedam golova, a Yehia Elderaa dodao je pet.