Pobjeda Darušafake uz vrlo dobru rolu Ante Žižića u posljednjoj četvrtini

Petar Jenjić • petak, 20.01.2017.

Novi susret 18. kola Eurolige odigran je u Turskoj gdje je Darušafaka nadigrala ruski Uniks Kazan rezultatom 71:64 uz vrlo dobru rolu Ante Žižića u posljednjih deset minuta utakmice...

Košarkaši Uniksa nisu uspjeli doći do pete euroligaške pobjede u šest utakmica. Danas je od ruske momčadi bila bolja Darušafaka koja je slavila rezultatom 71:64. Nakon nešto slabije tri četvrtine u kojima loptu nije pretjerano niti dobivao, Ante Žižić odigrao je vrlo dobro u razdoblju kada se lomio rezultat i jedan je od zaslužnijih što je turska momčad došla do pobjede.

Hrvatski je košarkaš startao u početnoj petorci i prve poene postigao za vodstvo svoje momčadi 6:5. Od tog su se perioda domaćini počeli odvajati, raspoložen je bio Adrien Moerman. Ubrzo se priključio šuterski raspoloženi Brad Wanamaker koji je u kratkom razdoblju ubacio dvije trice, treću je dodao Scottie Wilbekin i Darušafaka je imala prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici (21:11). Do kraja prve dionice Uniks je uspio smanjiti na šest poena zaostatka (23:17).

Obje su momčadi napadački slabo ušle u drugu četvrtinu i nakon četiri minute igre ubačeno je tek osam poena, međutim u dva je uzastopna napada Uniks ubacio dvije trice preko Orlanda Johnsona i Pavela Antipova za potpuni povratak u utakmicu (28:26). Antipov je svojom drugom tricom doveo svoju momčad u vodstvo tek drugi put na utakmici (31:33).

Tri su minute gostima trebale da poentiraju u drugom poluvremenu što je turska momčad iskoristila, vratila prednost na svoju stranu i držala je sve do 28. minute kada je Paul Stoll ubacio tricu za poravnanje (47:47).

Sjajno je domaćin otvorio posljednju četvrtinu uz dobru rolu Žižića, napravio seriju 14:1 i upravo uz poene hrvatskog centra došao na dvoznamenkastu prednost (65:55). Unatoč nastojanjima Uniksa da se ponovno vrate u utakmicu kao i tijekom prvog poluvremena Darušafaka je ostala mirna, susret zaključila sa 71:64 i upisala 10. pobjedu u ovom natjecanju.

Najefikasniji je kod pobjedničke momčadi bio Adrien Moerman sa 17 koševa (8/13 za dva, 0/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i sedam skokova. Ante Žižić zaključio je susret s 13 poena (5/7 za dva, slobodna bacanja 3/3) i pet skokova za 33 i pol minute provedene na parketu.

Kod gostiju je Keith Langford ubacio 16 koševa uz vrlo slab postotak šuta (4/18 iz igre, slobodna bacanja 5/9). Marko Banić nije bio u sastavu gostujuće momčadi.