SP 2017 - Skupina C, 5. kolo, 20.01.2017, 20:45 h
Bjelorusija 27:25 Mađarska
Mađarska

Bjelorusi svladali Mađare i poslali ih na Dansku

Branimir Korać • petak, 20.01.2017.

U posljednjem susretu grupne faze Svjetskog prvenstva u Francuskoj Bjelorusija je svladala Mađarsku s 27:25 i tako osigurala nastup u osmini finala. Ovom pobjedom ujedno je preskočila Mađare na ljestvici....

Utakmica biti ili ne biti za Bjelorusiju koja je morala izvući barem neriješeno protiv Mađarske da bi osigurala nastup u osmini finala. Svaki poraz u nokaut fazu slao je Čile dok je Bjelorusima za prolaz bilo dovoljno i neriješeno. Međutim, pobjeda je bila bolja opcija, s njom su Bjelorusi ujedno preskočili Mađarsku na ljestvicu i u osmini finala igrat će protiv Švedske dok će Mađarska na Dansku.

Nakon očajnog ulaska u Prvenstvo i poraza od Čilea u prvom susretu, Bjelorusija se konsolidirala i zaigrala bolje, kasnije je svladala Saudijsku Arabiju, odigrala solidno protiv Hrvatske i Njemačke te za kraj pobijedila i Mađarsku.

Bio je i Mađarima ovo važan dvoboj, oni su također željeli to treće mjesto jer su htjeli izbjeći Dansku koja je svakako neugodniji izbor od Švedske. U susretu visokih uloga na kraju je Bjelorusija odnijela pobjedu 27:25.

U prvom poluvremenu igralo se praktički svih 30 minuta gol za gol, bez ikakvih odvajanja i tek u završnici prvog dijela Bjelorusija je s tri uzastopna gola Rutenke, Karaleka i Puhouskog uspjela doći do 14:12 čime je prvi put u susretu jedna momčad stigla do dva gola viška.

Na odmoru su Bjelorusi imali vodstvo 15:13, a prednost su održavali sve do sredine drugog poluvremena kada je Mađarska golom Gabora Csaszara poravnala na 20:20.

Međutim novo loše razdoblje Mađara u napadu bilo je ključno. Na ulasku u zadnjih deset minuta Bjelorusija je još jednom vezala tri pogotka i odvojila se na 25:22 poslije čega Mađari više nisu došli na bliže od dva gola zaostatka.

Bjelorusiju su do osmine finala vodili Saldacenka s čak 17 obrana te s po šest golova Ivan Brouka i Baris Puhouski. Kod poraženih po sedam pogodaka postigli su Csaszar i Adam Juhasz.