SP 2017 - Skupina D, 5. kolo, 20.01.2017, 20:45 h
Katar 29:32 Danska
Danska

I Danska ostala stopostotna, slavlje nad Katarom i odmor najvažnijim igračima

Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2017.

Iako su Katarani vodili dobar dio susreta olimpijski je pobjednik 32:29 slavljem zadržao stopostotan učinak u grupnoj fazi natjecanja 25. Svjetskog rukometnog prvenstva. Nova dva boda osvojena su bez pomoći najjačih snaga...

Poput Francuske, Njemačke i Španjolske i reprezentacija Danske natjecanje kroz skupine arhivirala je stopostotnim učinkom. U posljednjem kolu skupine D sastala se s Katarom, jednom od dvije vaneuropske vrste iz ove skupine koja je osigurala plasman u osminu finala.

Gudmundur Gudmundsson slobodan je dan dao vrataru Niklasu Landinu te Sondergaardu, Henriku Toftu i Mikkelu Hansenu, a u konkurenciji igrača koji su upisali minutažu izdvojili su se, prije svih, Jannick Green na vratima (15), strijelac osam pogodaka iz devet pokušaja Noddesbo, ali i Kirkelokke koji je na parketu proveo gotovo čitav susret te ga završio učinkom 7/7.

I dok je danskoj vrsti pripalo otvaranje susreta Katarani su kontrolu nad rezultatom preuzeli u 21. minuti, a sve je započelo 4:0 serijom koju su režirali Al-Karbi, Bertrand Roine i Madadi s dva zgoditka. Tada negativnih 9:10 pretvorili su u +2 vodstvo, a s jednakom je razlikom i završio prvi dio.

Nakon osam minuta igre u tom drugom poluvremenu izabranici Valera Rivere stigli su do osjetnijih 20:15, u tim je minutama posebno raspoložen bio strijelac tri uzastopna pogotka Ali, no u posljednjih 15-ak minuta Danska ubacuje u brzinu više, po dva pogotka postižu Noddesbo i Mollgaard, u strijelce se upisuju i Kirkelokke te Damgaard i 6:1 serija vraća prednost na dansku stranu.

Za posljednje izjednačenje pogodio je Capote točno pet minuta prije kraja, no uz tek dva zgoditka u tom periodu Katar nije uspio stići do iznenađenja. Upravo je Capote bio najraspoloženiji pojedinac u dresu azijskog predstavnika postigavši pet pogodaka iz jednako toliko pokušaja, a tek za jedan promašaj slabiji bio je Youssef Ali.