U pripremnim utakmicama Lokomotiva bolja od Cibalije, remi Splita

Sportnet • utorak, 24.01.2017.

Danas su hrvatski prvoligaši odigrali prijateljske utakmice u sklopu priprema za nadolazeću polusezonu. Split je u Čitluku odigrao s Metallegheom 2:2, a u Medulinu je Lokomotiva svladala Cibaliju rezultatom 2:0...

AUTOR: Luka Medić

Nogometaši Splita danas su odigrali drugi prijateljski susret u pripremama za proljetni dio sezone, a protivnici su im bili nogometaši Metalleghea iz Jajca. Splićani su odlično otvorili susret i nakon prvog dijela imali prednost od 2:0. Dvostruki strijelac za Splićane bio je Ivo Jovanović, a oba gola je postigao u razmaku od pet minuta.

Prvi put poentirao je u 35. minuti na prazan gol, nakon što je presjekao jednu loptu i zaobišao vratara Fezića, a drugi gol u 40. minuti postigao je gotovo na isti način. Iskoristio je nesporazum u obrani i uzeo loptu te uputio udarac s desetak metara koji je završio u mreži. U drugom dijelu Metalleghe, kojeg s klupe vodi bivši hrvatski reprezentativac Mato Neretljak, uspijeva izjednačiti rezultat. Prvo je Dilberović smanjio rezultat na 2:1 u 70. minuti, da bi sedam minuta kasnije Vidović iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 2:2. Split tako nakon dvije pripremne utakmice još ne zna za poraz, pošto su u prvoj utakmici pobijedili Val rezultatom 4:0.

Lokomotiva je pak, u susretu drugog kola na pripremnom turniru Arena kupa, svladala vinkovačku Cibaliju rezultatom 2:0. Strijelci za Lokomotivu bili su Mihaljević u 19. te Stolnik u 89. minuti. Bila je to druga pobjeda Lokosa rezultatom 2:0 na turniru, nakon što su prošli tjedan bili bolji od slovenskog Kopera. Cibalia je upisala i drugi poraz nakon što su izgubili i od mađarskog Haladasa.

Na turniru u Medulinu, osim Lokomotive i Cibalije sudjeluju i još dva hrvatska prvoligaša, Slaven Belupo i Inter Zaprešić.