Branimir Korać • četvrtak, 26.01.2017.

Dinamo i Rijeka upisali su pobjede u današnjim pripremnim utakmicama dok je Split remizirao protiv susjeda iz Solina...

U drugoj pripremnoj utakmici u Beleku, Dinamo je svladao Zaglebie iz Lubina s 3:1. Identičnu pobjedu Modri su ostvarili i u prvom susretu u Beleku kada su svladali Dnipro.

Dvoboj s Poljacima bio je posebno vatren, glavni sudac isključio je čak petoricu igrača, trojicu Poljaka te Armina Hodžića i Nikolu Moru. Kako je riječ o pripremnom dvoboju, obje momčadi ostale su bez tih igrača, ali ne i brojčano oslabljene na travnjaku.

Modri su bili dosta bolji protivnik i zasluženo su slavili. Nakon nekoliko propuštenih prilika u prvom dijelu, Daniel Olmo doveo je Dinamo u vodstvo u 43. minuti i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Modri su vrlo brzo povisili prednost. U 49. minuti sjajan centaršut Matela za Šituma koji glavom lakoćom pogađa za 2:0.

U završnici susreta Poljaci su smanjili zaostatak pogotkom Starzynskog iz penala koji je skrivio Schildenfeld, ali odmah nakon toga Pavičić lijepim udarcem sa 16 metara postavlja konačnih 3:1.

Sljedeću pripremnu utakmicu u Turskoj Dinamo igra 29. siječnja od 16 sati protiv Žiline.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa – Moro, Machado – Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić; drugo poluvrijeme: Zagorac - Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Knežević, Pavičić - Fiolić, Antolić, Šitum - Gojak.

Rijeka je ugostila Celje i uz dosta muke stigla do pobjede 3:2. Celjani su vodili s 2:1 da bi Rijeka ipak uspjela doći do preokreta i pobjede.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1, poveli su gosti pogotkom Hadžića u 18. minuti da bi nakon toga Gorgon poravnao.

U drugom dijelu loša reakcija domaće obrane kažnjena je u 64. minuti kada Belić vraća prednost na stranu Celjana.

Rijeka je ipak došla do pobjede, u 74. minuti Črnic je poravnao na 2:2, a onda je u 82. minuti Zuta lijepim udarcem postavio konačnih 3:2.

Nakon ovog dvoboja Riječani će se zaputiti prema Portugalu gdje ih očekuju pripreme za nastavak sezone.

Rijeka: Prskalo (od 46' Nevistić), Ristovski (od 55' Martić), Elez, Šofranac (od 55' Matić), Zuta, Andrijašević (od 55' Mišić), Gavranović (od 62' Ajayi), Gorgon, Maleš (od 55' Matei), Bradarić, Vešović (od 62' Črnic).

U inozemstvo na pripreme odlaze i igrači Splita koji će na put prema Turskoj, a prije odlaska u Parku mladeži ugostili su momčad Solina.

Nakon 90 minuta pogodaka nije bilo što je drugi remi u nizu Splićana. U prošlom susretu nisu uspjeli svladati Metalleghe iz Jajca.

Split: Duka, Maglica, Dupovac, Boljat, Vasilj, Vidović, Grubišić, Tomičić, Pavlovski, Pešić, Ugrina. (Još su igrali: Bender, Roglić, Baturina, Jovanović, Merajić, Gadže, Memić)