SP 2017. - Završnica, polufinale, 27.01.2017, 20:45 h
Hrvatska
Hrvatska 25:28 Norveška
Norveška

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 27.01.2017.

Hrvatska ide u borbu za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Norveška je odnijela pobjedu nakon produžetaka i velike prilike za Hrvatsku propuštene u posljednjoj sekundi regularnog dijela.

HRVATSKA - NORVEŠKA 25:28 (10:12, 22:22)

Hrvatska: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Lovro Mihić, Domagoj Duvnjak 3, Luka Stepančić 3, Jakov Gojun, Jerko Matulić, Zlatko Horvat 6, Tin Kontrec 2, Stipe Mandalinić, Manuel Štrlek 2, Željko Musa 3, Lovro Jotić, Marko Mamić 5, Luka Šebetić 1, Luka Cindrić

Norveška: Espen Christensen, Torbjorn Bergerud, Sander Sagosen 4, Joakim Hykkerud, Bjarte Myrhol 6, Petter Overby, Kent Robin Tonnesen 2, Magnus Jondal 2, Kristian Bjornsen 5, Andre Lindboe, Magnus Gullerud 2, Magnus Rod, Christian O'Sullivan, Eivind Tangen 4, Goran Johannessen, Espen Lie Hansen 3

Sedmerci: Hrvatska 3/5, Norveška 2/5

Isključenja: Hrvatska 12 minuta, Norveška 8 minuta

Izgubljene lopte: Hrvatska 11, Norveška 11

Luda utakmica u Parizu otišla je na stranu Norveške. Dugo će Hrvatska pamtiti kakvu priliku je propustila, imao je Zlatko Horvat na isteku vremena sedmerac za ulazak u finale, ali briljantni vratar Norvežana Torbjorn Bergerud sjajno je obranio njegov pokušaj i susret je otišao u produžetke. Tamo je Norveška imala više snage i otišla je do pobjede 28:25.

Bio je to dvoboj prepun preokreta, obje reprezentacije imale su svojih boljih i lošijih razdoblja, svih 70 minuta vodila se teška bitka nakon kojeg će vrlo zadovoljni biti Slovenci i Francuzi koji će imati iscijeđene protivnike u borbi za treće i prvo mjesto.

Norvežani su još jednom potvrdili da su sjajna momčad izuzetno opasna, ali Hrvatska je ostavila i posljednju kap znoja na parketu, nije uspjela proći u finale, ali malo toga može se zamjeriti.

Od početka susreta vodila se rovovska bitka, Norvežani čak osam minuta nisu mogli do pogotka, a Hrvatska je vrlo dobro krenula u susret i došla do tri gola prednosti. No, kada je Norveška preuzela vodstvo, do kraja prvog dijela održavala je inicijativu i na poluvremenu vodila s 12:10.

U drugom dijelu priča se okrenula, Hrvatska je uspjela doći do prednosti i čak prilike da odvede utakmicu u potpunosti na svoj mlin. Imala je mogućnost odlaska na plus tri, ali umjesto da se odvoji, Norveška je opet napravila preokret da bi isto učinila i Hrvatska.

Drama se odvijala u posljednjim trenucima susreta. Hrvatska je imala napad za pobjedu, Musa se sjajno izborio za poziciju, ali faulirao ga je O'Sullivan za sedmerac, no Bergerud dolazi do obrane karijere i skida pokušaj Horvata za pobjedu.

U produžecima Hrvatska je povela s 24:22, Norveška napravila preokret da bi u završnici riješila dvoboj. Kod 26:25 Duvnjak nije zabio, nakon toga prestrogo je isključen Stepančić, a Tonnesen sa sedam metara zaključio priču.

Norveška je otišla u finale na noge Francuzima koji su ih ne baš lako svladali u skupini dok fizički i psihički iscijeđena Hrvatska u subotu igra za treće mjesto sa Slovenijom.

Kraj, Norveška je u finalu.

Šebetić promašaj, Myrhol zabija.

25:27 - Tonnesen sa sedam metara. Norveška je pred finalom, 50 sekundi i igrač više.

Dvije minute za Stepančića.

Duvnjak ne pogađa.

25:26 - Tangen visok skok i nije bilo šanse za Pešića.

25:25 - Musa iz teške situacije!

24:25 - Myrhol otvara drugi produžetak golom.

24:24 - Mamić nije zabio, kasnio je u obranu i odmah Jondal koristi višak. Kraj prvog produžetka.

Sjajno brani Bergerud, skinuo je šut Duvnjaka, ali Musa se izborio za loptu.

24:23 - Tonnesen sa sedam metara.

24:22 - Raspala se obrana, Horvat!

Sagosen forsira i griješi, napad Hrvatska!

23:22 - Mamić nebeski skok!

Bergerud brani zicer Kontrecu, Duvnjak krade loptu i dvije minute za O'Sullivana.

Ohladiti glavu i idemo dalje, nikako pasti nakon propuštene meč lopte. Pred nama je još deset minuta.

Produžeci, nevjerojatno.

Bergerud brani Horvatu.

60:00 SEDMERAC NA MUSI!

Pet sekundi za zadnji šut.

22:22 - Sagosen, Pešić je bio na lopti, 30 sekundi.

Mamić krivo dodavanje, napad Norveška. 58:47 time out.

Jondal gubi loptu, Hrvatska napad! 57:50.

Duvnjak vratnica 57:30.

3:56 do kraja, Hrvatska napad.

Bjornsen smanjuje na 22:21 s krila uz ogroman kut.

22:20 - KOOOOONTREEEEEEEC!

Pešić sjajno skida O'Sullivanu sa šest metara!

Opet dvije minute, Stepančić zbog povlačenja za dres.

21:20 - Horvat iz kontre okreće! 53:43.

20:20 - Štrlek!

19:20 - Myrhol. Lakše Norvežani dolaze do realizacije.

19:19 - Musa nakon asistencije Cindrića!

Norveška ponovno vodi, Jondal. 18:19.

Bergerud brani Mamiću, Norveška ima napad za vodstvo, a Hrvatska je imala napad za plus tri ne tako davno.

18:18 - Sagosen.

Krasan prodor Duvnjaka i vratnica. Nakon toga dvije minute za Kontreca, posve nepotrebno.

18:17 - Gullerud iz kontre. Probijanje Mamića, Norveška ima napad za povratak, ali brani Pešić!

Prijestup za Gulleruda koji nije bio. Kompenzacija za nepostojeće isključenje Mamića.

Dvije minute za Mamića, sedmerac, ali Sagosen trese gredu!

18:16 - Duvnjak!!!!

Šteta. Horvat je imao sedmerac, ali Bergerud brani. Norvežani promašuju, Hrvatska ima opet napad za plus dva.

17:16 - Mamić i dalje zabija, a Pešić i dalje brani! Napad za plus dva!

Nakon minute odmora Sagosen zabija za 16:16.

16:15 - MAAAAAMIIIIIIĆ!

Razbranio se Pešić! Peta obrana i 50 posto!

Ponovno se Hrvatska vraća, Stepančić! 15:15 40. minuta.

Odlično brani Pešić Sagosenu.

14:15 - Smanjuje Mamić, a na drugoj strani Kontrec zarađuje dvije minute.

Hrvatska nije zabila, a Norveška opet je i Sagosen je vodi na 13:15.

13:14 - Gol na gol, Stepančić poravnava, ali onda opet Norveška vraća prednost.

12:13 - Horvat sa sedam metara i Hrvatska se vraća, no odmah zabija i Tangen.

11:12 - Mamić odlično otvara drugi dio!

Ponovno dobra 5-1 obrana, Norvežani ne zabijaju.

Počelo je drugo poluvrijeme, Norveška napad.

Kraj prvog poluvremena, Norveška ima dva razlike, Sagosen je srećom promašio u posljednjem napadu. Velika bitka, drugi dio prvog poluvremena potpuno je pripao Norveškoj.

10:12 - Nakratko je Hrvatska došla na minus jedan golom zakrpanog Šebetića, ali brzi centar Norvežana i lagan gol Gulleruda s crte.

Napokon pogodak Hrvatske, Horvat sa sedam metara - 9:11.

Još jedan loš napad Hrvatske, naravno slijedi kontra i novi lagan gol Bjornsena za 8:11.

I dvije minute za Stepančića uz penal. Ali Pešić brani Bjornsenu!

8:10 - I eto, umjesto poravnanja, s igračem manje Norvežani odlaze na plus dva i još imaju napad nakon nove greške Hrvatske. Na golu je Pešić.

Još jedna greška Stepančića i ponovno vrlo naivno probijanje.

Isključenje za Sagosena.

8:9 - Sretan gol Norvežana nakon što se lopta odbila prema našim igračima, ali nisu se snašli i Myrhol je zabio. Nakon neiskorištenog napada, odmah zabija i Tangen.

8:7 - Preokret Hrvatske i novo vodstvo lijepim golom Stepančića.

6:7 - Još jedan slab udarac Cindrića, odmah slijedi nova kontra Norveške i Bjornsen lako zabija.

6:6 - 3:0 Norvežana, Hansen iz polukontre diže se s deset metara i sjajno pogađa. Minuta odmora za Hrvatsku.

6:5 - Nakon promašaja Cindrića, kontra Norvežana i laka realizacija za Bjornsena.

6:4 - Nastavlja se gol za gol, Duvnjak pa Hansen, sjajni udarci izvana.

5:3 - Štrlek pa odgovara Bjornsen za minus dva.

4:2 - Hansen s deset metara bomba u gornji kut.

4:1 - DUVNJAK!! Podiže na 4:1!

Fantastična obrana Hrvatske, nijedna reprezentacija nije ovako zatvorila Norvežane.

3:1 - Odmah Horvat podiže na 3:1!

Još jedno isključenje, ovaj put O'Sullivan.

2:1 - Više od osam minuta trebalo je Norvežanima za pri gol, Myrhol s crte.

Odlična obrana Hrvatske u početku, Norveška sedam minuta bez gola. 2:0 Kontrec iz kontre!

Stevanović brani sedmerac Sagosenu!

Prvo isključenje, dvije minute za Tonnesena.

1:0 - Hrvatska kreće pogotkom Horvata sa sedam metara, dvije minute Hrvatska je imala posjed lopte.

Počeo je dvoboj u Parizu, ajmo Hrvatska!

SP 2017. - Završnica

polufinale

Francuska31:25Slovenija
Hrvatska25:28 *Norveška

• narada10828.01.2017. u 00:41
    Borbenost, Pesic i Mamic su nas drzali u utakmici i prikrivali sve nase slabosti (spori protok lopte u napadu, pasivnost Stepancica, sporo vracenje u obranu). meni je u stvari cudo kako smo isli u egal, jer kako smo zavrsili prvih 30 min. nije izgledalo dobro. Trenersku odluku da se igra sa sedam... [više na forumu]
    narada108
  • sportoz27.01.2017. u 23:27
    Btw, zanimljivo kako nitko ne spominje drvosječu Musu i njegov šut sa šest (ne sedam, nego šest) metara koji je MORAO završiti u mreži, pa sedmerca ne bi ni bilo...
    sportoz
  • Obrisan korisnik27.01.2017. u 23:15
    Opet smo protivnika vratili u utakmicu, trebali smo to završiti puno prije sedmerca, imali smo 2 razlike i kontrolu, ali nismo u predzadnjem napadu ni zapucali prema golu, što je neoprostivo.
  • sportoz27.01.2017. u 23:09
    Samo dvije konstatacije: 1. Da smo izgubili 10 razlike sada bih bio puno zadovoljniji. 2. Kada netko izgubi 6 polufinala za redom to ne može biti slučajno, to je bolest.
    sportoz
  • Obrisan korisnik27.01.2017. u 23:03
    Duvnjak jedva hoda jer je dao sve od sebe, a Babić je trebao odrediti da puca Duvnjak ili Mamić. Iz utakmice u utakmicu ista sranja, stalno nam protivnici prave serije, nemamo napad koji se može prilagoditi ako protivnik ne nasjeda na ova križanja, a onda se sve mora na silu i naravno da se igrači... [više na forumu]