Hrvatska i drugi put u dva dana svladala Italiju

Dario Dodić • petak, 27.01.2017.

Hrvatska futsal reprezentacija po drugi put je u dva dana svladala izabranu vrstu Italije u prijateljskom ogledu u zadarskom Višnjiku. Izabranici Mate Stankovića slavili su 4:3...

Nakon jučerašnjih 2:1 Hrvatska je i večeras u Višnjiku svladala reprezentaciju Italije, ovog je puta susret bio bogatiji golovima, završilo je 4:3, a posebno je raspoložen bio Dario Marinović.

Hrvatska je odigrala dva različita poluvremena, u prvom je sjajnom završnicom osigurala veliku prednost od 3:0, dok je u drugom dijelu Italija opasno prijetila doći do izjednačenja, ali hrvatski bedem na čelu s vratarom Jukićem, koji je večeras branio umjesto Luketina, izdržao je do kraja.

Iako dobar dio prvog dijela nije bilo opasnijih prilika Hrvatska je u posljednjih šest minuta prvog poluvremena čak triput matirala talijanskog vratara Micolija. Povela je Hrvatska u 15. minuti, strijelac je bio Vedran Matošević, a već u 19. bilo je 2:0, sjajnim je pogotkom Dario Marinović udvostručio vodstvo Hrvatske.

Na odmor se otišlo s uvjerljivih 3:0, u posljednjoj minuti prvog dijela zabio je Franco Jelovčić na asistenciju Marinovića.

U drugom su dijelu Talijani zaigrali dosta bolje i već u 22. minuti smanjili na 3:1, strijelac je bio Murilo. Imali su još nekoliko solidnih pokušaja za smanjenje na 3:2, ali odlično je reagirao hrvatski vratar Jukić.

Umjesto pogotka Italije zabila je Hrvatska. U 34. minuti najbolji pojedinac u redovima Hrvatske, Marinović, postiže svoj drugi pogodak i vraća Hrvatsku na tri razlike.

Talijani su u završnici zaigrali s vratarom-igračem u polju i pokazali zavidnu razinu igre s igračem više u polju. Na 4:2 smanjuje Merlim u 35. minuti, a konačnih 4:3 postavlja Murilo dvije minute kasnije.