Vodeni sportovi

Jugaši očekivano do pobjede na gostovanju na Kantridi

Branimir Korać • petak, 27.01.2017.

Vaterpolisti Juga nastavili su bilježiti pobjede u regionalnoj ligi gdje su u gostima svladali Primorje s 12:9. U drugom susretu kola splitski Jadran poražen je od imenjaka iz Herceg-Novog.

U derbiju 11. kola regionalne lige Jug je gostovao na Kantridi kod Primorja i bez problema stigao do pobjede. Jugaši su bili bolji s 12:9, a Primorje je tek u završnici susreta smanjilo zaostatak.

Očekivao se sličan dvoboj, razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi ove sezone je osjetna i to se vidjelo u svim međusobnim dvobojima. Ponovno je briljirao Felipe Perrone za kojeg Riječani nisu imali lijek.

U prvom poluvremenu domaćin se dobro držao i još dvije minute prije odlaska na odmor bio je na 5:5. Ipak u završnici Jugaši vežu tri pogotka i na odmor odnose vodstvo 8:6.

U drugom dijelu uz dva gola Perronea i jedan Paula Obradovića Jug se odmah odvojio na 11:6 i pitanje pobjednika je riješeno. Riječani su uspjeli smanjiti na 11:9, no Obradović je odmah odgovorio novim golom i dvije minute prije kraja ubio svaku nadu domaćina.

Perrone je kod gostiju susret završio s pet golova, tri je dodao Obradović, a dva Josip Vrlić dok je kod domaćina Duje Jelovina skupio čak 14 obrana, a po dva gola postigli su Cosmin Radu, Maros Tkač i Lovro Paparić.

U drugom susretu Jadran iz Herceg-Novog s 9:6 bio je bolji od splitskog Jadrana. Slaven Kandić predvodio je domaćina s tri gola, a kod Splićana tri pogotka postigao je Jerko Marinić-Kragić, dva Boris Pavlović, a jedan Duje Pejković.