Branimir Korać • petak, 27.01.2017.

Okončano je 20. kolo Eurolige u kojem se od Hrvata istaknuo Kruno Simon koji je bio najbolji u redovima Armanija u porazu kod Real Madrida...

Moskovski CSKA upisao je domaću pobjedu protiv Efesa 80:77, rezultat sugerira dosta teško, ali Moskovljani su ipak cijelim tijekom susreta imali rezultat pod kontrolom. U završnici je Efes stigao na samo dva poena zaostatka, jedno slobodno ubacio je Aaron Jackson da bi nakon toga Brown iz vrlo teške pozicije promašio tricu za produžetak.

Dobra pobjeda i na svaku moramo tako gledati, a ne razmišljati kako je to samo jedna od utakmica. Vidjeli smo koliko može biti teško ako ne igramo našu košarku, moramo ponovno pronaći pravi ritam", istaknuo je Nando De Colo.

CSKA je posebno u završnoj dionici zaboravio igrati "svoju košarku", netipično je griješio u obrani i napadu i umalo je to platio.

Predvodili su ga De Colo s 14 poena te Kyle Hines s 13 poena i deset skokova. U Perasovićevom sastavu Thomas Heurtel ubacio je 24 poena, a Tyler Honeycutt 16 uz šest skokova.

Žalgiris odnosi vrijednu pobjedu iz Turske gdje je bio bolji od Darušafake sa 69:66. Litavci su odigrali vrlo dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Praktički cijelim tijekom susreta gosti su bili bolja momčad i održavali su prednost. U završnici je domaćin zaprijetio povratkom, ali trica Pangosa otklonila je svaku dvojbu o pobjedniku.

Ante Žižić dobio je 20 minuta i ubacio četiri poena (1/2 iz igre) uz četiri skoka, a Brad Wanamaker sa 17 poena i osam asistencija bio je prvo ime domaćina. Pangos je s 14 poena predvodio Žalgiris.

Vrlo skroman nastup upisao je Ante Tomić koji je za 13 minuta ubacio dva poena (0/4 iz igre) u visokom porazu Barcelone u svojoj dvorani od Baskonije. Gosti iz Vitorije odnijeli su pobjedu čak 93:79, a uoči posljednje dionice imali su i 20 poena viška.

Petoricu dvoznamenkastih kod Baskonije predvodio je Shane Larkin s 18 poena i pet asistencija, a Chase Budinger dodao je 15 poena. Isti broj poena ubacio je kod Barcelone Tyrese Rice.

Jednoznamenkast bio je i Leon Radošević koji je s Bambergom gostovao kod Olympiakosa i ubilježio poraz 83:77. Radošević je krenuo u petorci i za 12 minuta ubacio šest poena sa šutom 3/4 za dva i uz dva skoka.

Iako su Grci u završnici mirno upisali pobjedu, sredinom posljednje dionice Bamberg je zaprijetio kada je došao na samo dva poena zaostatka, no predvođeni Birchom domaćini su se odvojili i stigli do pobjede.

Birch je upisao 15 poena i 14 skokova, a isti broj poena dodao je i Vassilis Spanoulis. Nicolo Melli s 14 poena predvodio je goste.

Daleko najbolji nastup od hrvatskih košarkaša imao je Kruno Simon koji je odigrao sjajno u porazu Armanija u gostima kod Real Madrida. Madriđani su slavili 94:89, no nisu se prošetali do pobjede.

Tek u zadnjih deset minuta napravili su preokret i izborili pobjedu, Armani je na dvije minute prije kraja bio na 85:85, ali Llull, Ayon i Dončić okrenuli su dvoboj na stranu domaćina.

Llull je ubilježio 20 poena i devet asistencija, a kod gostiju Simon je bio na 20 poena (4/4 za dva, 2/5 za tri) uz po dva skoka i asistencije.