Slaven Belupo remizirao protiv Rudara, veseli povratak Nikole Pokrivača

Dario Dodić • subota, 28.01.2017.

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su i posljednji susret u skupini na pripremnom turniru Arena kup što se održava u Medulinu. U ogledu sa slovenskim Rudarom iz Velenja Slaven Belupo je došao do boda u završnici susreta, završilo je 1:1...

Slaven Belupo odigrao je treći susret na Arena kupu u Medulinu, nakon poraza od Intera i pobjede nad austrijskim St. Pöltenom igrači Željka Kopića remizirali su u posljednjoj utakmici u skupini, odigrali su 1:1 protiv Rudara iz Velenja.

Nije to bila najljepša utakmice, često takvi znaju biti pripremni susreti, ali veseli povratak na travnjak Nikole Pokrivača nakon borbe s opakom bolesti.

Iako je Kopić najavljivao pobjedu zbog prednosti u kvaliteti, Slovenci su bolje otvorili susret, imali konkretnije prilike, ali u prvih 45 minuta nisu ih uspjeli pretočiti i u rezultatsku prednost.

Drugih 45 minuta donijelo je otvoreniji dvoboj, s nekoliko vrlo loših istrčavanja vratar Slavena Goran Blažević počastio je Slovence, nakon što prvu prigodu nisu iskoristili poslije druge su došli do vodstva. Igrala se 54. minuta, Blažević je sporo i nepotrebno istrčao na 16 metara, a zatim i slabo reagirao u dvoboju sa slovenskim igračem, lopta se odbija do Davora Bokaliča, koji zabija u praznu mrežu za vodstvo Rudara.

U završnici susreta Blažević se iskupio s nekoliko sjajnih obrana kojima je vodstvo Slovenaca zadržao na samo 1:0. U 77. minuti Koprivničanci dolaze do izjednačenja, lijepo je Barić fintom izbacio dvojicu slovenskih igrača, od jednog slovenskog braniča lopta se odbija Bogojeviću u prostor, izlazi sam pred vratara Rudara Radana i lagano poentira za konačnih 1:1.

Pobjednika skupine u posljednjem dvoboju (subota 14:30, HNTV) odlučuju Inter iz Zaprešića i St. Pölten. Pobjednik skupine igrat će u finalu s Lokomotivom koja je pobjednik druge skupine.