Lokomotiva poražena na penale, Inter na isti način pobijedio

Branimir Korać • utorak, 31.01.2017.

Završen je Arena Cup u Medulinu gdje je trofej odnio St. Pölten. U finalu je bio bolji od Lokomotive boljim izvođenjem kaznenih udaraca dok je Inter u susretu za treće mjesto svladao mađarski Haladas...

Penali su odlučivali pobjednika i u finalu i u susretu za treće mjesto na Arena Cupu. Lokomotiva nije bila uspješna u finalu, a Inter je zauzeo treće mjesto.

Lokosi su u finalu igrali protiv St. Pöltena i nakon što je susret završen 1:1 izgubili su 8:7 na penale. Lukas Thürauer doveo je Austrijance u vodstvo u 51. minuti, a na 1:1 poravnao je Kristijan Lovrić kojem je ovo drugi pogodak na Arena Cupu.

Prilikom izvođenja penala neuspješan je bio u posljednjoj seriji Denis Kolinger nakon čega su Austrijanci zabili za pobjedu.

U susretu za treće mjesto Inter je s 5:2 na penale bio bolji od Haladasa. Imao je vodstvo golom Blaževića u desetoj minuti i vodio je sve do 80. kada je Bence Iszlai poravnao na 1:1.

Pripremnu utakmicu odigrao je i Split koji je u Turskoj igrao protiv Tomska iz Toma i izgubio s minimalnih 1:0.

U zanimljivom i neizvjesnom dvoboju odluka je pala u 80. minuti kada je Gorbatjuk iskoristio kazneni udarac koji je skrivio Ivan Jukić.

Split drugi ispit ima već u petak kada igra protiv Dinama iz Minska.