Branimir Korać • utorak, 31.01.2017.

U središtu pozornosti ovog utorka u Francuskoj bio je dvoboj između Marseillea i Lyona u šesnaestini finala Kupa, a uspješnija je bila momčad s Velodroma koja je slavila u produžetku...

U najjačem dvoboju dana Marseille je ugostio Lyon i slavio je nakon produžetaka s 2:1. Pojačani Marseille prošao je dalje zahvaljujući pogotku Dorije u 109. minuti susreta.

Inače dvoboj je bio posebno zanimljiv zbog povratničkog nastupa Dimitrija Payeta koji je nakon povratka iz West Hama u igru ušao u 94. minuti uz ovacije s tribina.

Marseille je do vodstva došao u 24. minuti pogotkom Roda Fannija nakon prekida, ali Lyon se u drugom dijelu vratio u utakmicu. U 64. minuti Nabil Fekir ubacio je loptu kroz domaći peterac, ona je došla do Tolissa koji lakoćom zabija.

U 109. minuti Marseille ipak dolazi do novog vodstva, Cabella je ubacio, a Doria između dvojice gostujućih igrača donosi domaćinu prolaz u osminu finala.

U dvoboju prvoligaša na Matmout Atlantiqueu Bordeaux je s 2:1 bio bolji od Dijona. Bio je to izjednačen dvoboj u kojem je domaćin do prolaza došao zahvaljujući pogotku u sudačkoj nadoknadi.

Bordeaux je poveo u 53. minuti pogotkom Malcoma koji je iskoristio odbijenu loptu i iz punog trka poslao ju u mrežu s desetak metara. Pola sata kasnije Diony poravnava na 1:1 praktički iz ničega, udarcem s 18 metara koji nitko nije očekivao. Ipak, u završnici susreta Laborde je razveselio domaće navijače i osigurao prolaz Bordeauxu.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Chateaurouxa i Lorienta koji je odlučen u produžetku. Drugoligaš je vodio dva puta, nije uspio zadržati vodstvo, a onda je pao u završnici drugog produžetka.

Oumare Tounkara u šestoj minuti šokirao je goste i doveo Chateauroux u vodstvo, a Lorient se vratio u susret početkom drugog dijela golom Jimmyja Cabota.

Do kraja regularnog dijela domaćin je još jednom poveo pogotkom Theosona Siebatcheua, ali Cafu je još jednom poravnao. Susret je otišao u produžetke gdje je odluka pala u zadnjih deset minuta drugog produžetka kada je Angoula skrivio kazneni udarac i zaradio drugi žuti karton, a Cafu s 11 metara donio prolaz gostima.

U danu u kojem su navijači Lillea s pozornošću pratili što se odvija na tržištu igrača jer je njihov klub bio vrlo aktivan, trebalo je odraditi i kup dvoboj. Odrađen je uspješno, Lille je ugostio Nantes i upisao pobjedu 1:0 zahvaljujući pogotku Corchije iz kaznenog udarca deset minuta prije kraja.