Novo Vrijeme u derbiju svladalo Futsal Dinamo, Split tijesno u Istri, 11 golova Nacionala

Branimir Korać • nedjelja, 05.02.2017.

12. kolo 1. HMNL nije donijelo posebna iznenađenja. Derbi kola igran je u Makarskoj gdje je u odličnoj utakmici Novo Vrijeme porazilo Futsal Dinamo...

Nakon poduže stanke u 1. HMNL igrači su ponovno na parketu s prvenstvenim obavezama. Lider Nacional ugostio je u prvom kolu u 2017. godini Brod 035 i očekivano visoko slavio.

Domaćin je odnio pobjedu 11:3 iako su se gosti odlično držali 15-ak minuta, međutim kada je Nacional malo pritisnuo i ubrzao igru, Brođani nisu imali šanse.

Dva puta gosti su vodili pogocima Igora Mirkovića i Marija Petrovića, ali na odmoru je svejedno bilo 4:2 za domaćina. U nastavku susreta Nacional je ubacio u brzinu više i napunio mrežu gostiju.

Po tri pogotka postigli su Franko Jelovčić i Rok Mordej, dva je dodao Tihomir Novak, a po jedan Kristjan Čujec, Kristijan Postružin i Tino Čirjak. Još jedan gol za goste djelo je Gorana Jurića.

Zanimljivo je bilo u Labinu gdje su se susreli Albona Potpićan i Split Tommy, obje momčadi tražeći puni plijen. Tijekom prijelaznog roka kod jednih i drugih bilo je dosta promjena, a Splićani su na kraju izvukli pobjedu 5:4.

Ante Ćorluka s dva pogotka predvodio je goste iz Splita, a po jedan su dodali Jakov Grcić te novaci Renato Koturović koji je došao iz Nacionala i novi Brazilac Rafinha. Najraspoloženiji kod Istrana bio je Alen Lalić koji je postigao hat-trick dok je jedan gol dodao Vigan Hoxha.

Nakon što je od mlade momčadi drugoligaša Petrinjčice ispala iz Kupa, Uspinjača je upisala i prvenstveni poraz u Osijeku. Domaći Osijek Kelme slavo je s 2:0 i tako ubilježio vrijedne bodove u borbi za doigravanje.

Osječani su slavili zahvaljujući dva pogotka Gorana Dakića, a pobjeda je u konačnici mogla biti i uvjerljivija.

Derbi kola odigran je u Makarskoj gdje je Novo Vrijeme ugostilo Futsal Dinamo i slavilo sa 7:5. Sjajna utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme, a domaćin je slavio zahvaljujući odlično odrađenim zadnjih deset minuta.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 2:2, Dinamo je vodio golovima Grbeše i Ziberija, ali domaćina su vraćali Bajrušović i Osredkar.

Na startu drugog poluvremena Hrvoje Penava još jednom dovodi Futsal Dinamo u vodstvo, ali Eduardo i Bajrušović rade preokret. Deset minuta prije kraja Kristijan Grbeša svojim drugim golom još jednom vraća utakmicu u egal, ali u zadnjih pet minuta Musinov, Kazazić i Osredkar odvode Makarane na plus tri što je tek smanjio na konačnih 7:5 Kanjuh.

Alumnus je došao do važnih bodova domaćom pobjedom 6:4 protiv Vrgorca. Zaslužena pobjeda domaćina iako su gosti u završnici opasno zaprijetili.

Vodio je Alumnus 5:1 da bi Vrgorac uspio smanjiti na 5:4, ali Dario Markić u završnici pogađa prazan gol gostiju i otklanja dvojbe o pobjedniku.

Dva pogotka postigao je Tvrtko Ivan Pajalić, a po jedan Ivan Matan, Mario Pintar i Ante Matan. Dvostruki strijelac za goste bio je Saša Subotić, a po jednom su zabili Mario Herceg i Duško Martinac.