Dinamo visoko svladao Makedonce, Sammir zabio u povratničkom nastupu

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.02.2017.

Dinamo je ostao duže od planiranog na pripremama u Turskoj te su ugovorene još dvije pripremne utakmice. U prvoj od te dvije svladao je Sileks iz Kratova s 4:1...

Sileks iz Kratova bio je dobar trening partner Modrima koji su potvrdili da su jača momčad i slavili su s 4:1. Na odmoru je bilo 1:1, ali u nastavku je Dinamo upisao visoku pobjedu koju je zaokružio Sammir u svom prvom nastupu nakon povratka.

Tijekom cijelog susreta Modri su dominirali i Ivajlo Petev na kraju je bio zadovoljan. "Zadovoljan sam pobjedom. Drugo poluvrijeme smo bili bolji nego u prvom dijelu, zabili smo u nastavku tri gola i pogodili dvije stative. Zadovoljan sam ishodom jer su duge pripreme i našim igračima nije lako. Svi su se trudili. Bilo je grešaka, ali s obzirom na sve mogu reći da sam zadovoljan. Sammir se dobro pripremio fizički, a o nogometu ni ne treba pričati, to svi znamo. Dokazao je da je spreman i kad je tek na 40-50 posto. Vidjeli smo svi da nije pogriješio niti jedno dodavanje, zabio je sjajan gol i mislim da je spreman", istaknuo je za klupsku stranicu trener Dinama.

Od početka je Dinamo stvarao prilike, ali lopta nije htjela u gol da bi kazna stigla u 33. minuti. Pogrešku obrane kaznio je Igor Nedeljković, najbolji strijelac kluba ove sezone s osam postignutih pogodaka u prvom dijelu sezone.

Svega tri minute kasnije Dinamo je poravnao. Fiolić je ubacio loptu za Antu Ćorića koji rutinski pogađa i ekspresno vraća Modre u utakmicu.

Od početka drugog dijela na travnjaku je bio i Sammir, a već u 53. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Šitum je odlično proigrao Hodžića, a on mirno zabija za 2:1.

Stvorili su Modri još niz prilika, gredu su pogađali Fiolić i Hodžić prije nego je u 88. minuti pao treći pogodak nakon solo prodor Danija Olma koji odrađuje dobar posao na ovim pripremama.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Sammir je dobro reagirao na odbijenu loptu i postavio konačnih 4:1.

Već dan kasnije Dinamo igra još jednu prijateljsku utakmicu, ovaj put protiv bjeloruskog Dinama iz Bresta.