Sedam golova Duvnjaka, Flensburg ipak bolji u derbiju

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.02.2017.

Veliki derbi njemačkog prvenstva i bitka za prvo mjesto pripala je Flensburgu. U susretu protiv Kiela momčad pod vodstvom Ljubomira Vranješa slavila je s 30:29...

Bundesliga vraća se nakon Svjetskog prvenstva, a prvo kolo u nastavku sezone odmah je donijelo derbi između Kiela i Flensburga. Flensburg je na svom parketu u dramatičnom susretu slavio 30:29 i tako odmaknuo Kielu na tri boda razlike na vrhu ljestvice.

Izuzev vodstva domaćina 5:1 na početku susreta koje je vrlo brzo uhvaćena, nijedna momčad nije imala više od dva gola prednosti. Flensburg u drugom dijelu sve do 55. minute nije mogao do vodstva, onda je poveo 27:26 golom Kentina Mahea.

Minutu i pol prije kraja Mahe je ponovno pogodio za 30:29, Kiel je u zadnjoj minuti ostao bez Marka Vujina, s igračem manje imao je dovoljno vremena za posljednji napad, ali domaćin se odlično obranio i gosti su praktički ostali bez pravog udarca na gol.

Mattias Anderson bio je raspoložen sa 16 obranjenih pokušaja gostiju, Kentin Mahe postigao je osam pogodaka, Holger Glandorf šest, a Lasse Svan pet. Kod gostiju Niklas Landin Jacobsen imao je 13 obrana, Domagoj Duvnjak postigao je sedam pogodaka iz 15 pokušaja (pet asistencija), a Nikola Bylik dodao je pet.

Do pobjede došao je i Wetzlar i to protiv Melsungena 27:22. Gostima nedostaje i dalje Marino Marić koji je ozlijeđen u posljednjem susretu prošle godine, a u ovom susretu Wetzlar je već u prvom poluvremenu stvorio visoku prednost, na odmor odnio 13:7 i u drugom dijelu dovršio posao.

Philipp Weber predvodio je pobjednika s osam golova, a po šest su dodali Kristian Bjornsen i Stefan Čavor. Kod Melsungena Momir Rnić postigao je pet golova.

Magdeburg je došao do vrijednih bodova u gostima kod Balingena kojeg je svladao s 35:30. Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Magdeburga koji tako nastavlja s odličnim nastupima s kraja prošle godine.

Najbolji u njegovim redovima bili su Michael Damgaard i Matthias Musche s po osam golova, Robert Weber dodao je sedam, a Mads Christiansen šest golova. Željko Musa dodao je tri gola. Kod domaćina Yves Kunkel postigao je šest pogodaka, a po pet su dodali Christoph Foth i Lars Friedrich.

Primož Prošt bio je ključan čovjek u pobjedi Göppingena protiv Mindena. Domaćin je visoko slavio s 34:24, a Prošt je u pobjedu ugradio čak 16 obrana. Po pet golova postigli su Žarko Šešum, Marcel Schiller i Anton Halen. Kod poraženih Marian Michalczik bio je strijelac pet puta.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219

• soecc09.02.2017. u 11:22