Ćorluka donio Splitu velika tri boda, Futsal Dinamo lako s Alumnusom

Branimir Korać • subota, 11.02.2017.

Četiri susreta 13. kola 1. HMNL odigrana su u petak, a u najzanimljivijem susretu kola Split Tommy uzeo je sva tri boda protiv Novog Vremena...

U derbiju 13. kola 1. HMNL Split Tommy je na Gripama ugostio Novo Vrijeme iz Makarske i upisao pobjedu 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ante Ćorluka u 28. minuti kada je lijepim udarcem s 9-10 metara pogodio mrežu Filipa Baškovića.

Inače tijekom susreta vodila se ravnopravna bitka, imale su obje momčadi dovoljno prilika za postizanje pogodaka, ali samo je taj udarac Ćorluke završio u mreži. Gosti iz Makarske zaslužili su bod, međutim na vratima domaćina briljirao je Žarko Luketin koji je sačuvao čistu mrežu.

U gradskom dvoboju Futsal Dinamo ugostio je Alumnus i glatko slavio 5:0. Očekivana pobjeda Dinama koji tako nastavlja borbu za treću poziciju gdje trenutno dobiva bitku s Makaranima, a daleko mu nisu odmaknuli niti Splićani koji imaju samo tri boda više.

Protiv Alumnusa pitanje pobjednika riješeno je dosta rano, već nakon osam minuta igre domaćin je vodio golovima Kanjuha, Čekola i Grbeše da bi u drugom dijelu Futsal Dinamo potvrdio glatko slavlje golovima Matoševića i ponovno Grbeše.

Uspinjača je nakon ispadanja iz Kupa od drugoligaša Petrinjčice te poraza u Osijeku, gostovala kod Square i odnijela iz Dubrovnika sva tri boda. Na taj način Zagrepčani su uz važna tri boda ostali sa solidnim šansama u borbi za doigravanje.

Square je odradio dobro prvo poluvrijeme i imao je vodstvo pogotkom Adrijana Micevskog iz 18. minute, ali u drugom dijelu Antonio Jamičić golovima u 29. i 39. minuti radi preokret i donosi sva tri boda gostima.

Najviše pogodaka viđeno je u Slavonskom Brodu gdje je Brod 035 igrao protiv Albone Potpićan i slavio s 5:2. Zanimljivo, svih sedam golova postignuto je u drugom poluvremenu.

Iako u prvom dijelu pogodaka nije bilo, upisano je podosta prilika, posebno pred golom Istrana, da bi u nastavku susreta domaćin preko Čavara i Mirkovića poveo s 2:0, gosti se odlučili na potpuni rizik igrajući s igračem više u polju što su platili novim primljenim golovima. Bundavica te po još jednom Čavar i Mirković zabili su do kraja susreta za Brođane, a za Potpićan oba pogotka postigao je Elvir Husarić.

U posljednjem susretu kola ovu subotu od 18:30 u Sutinskim vrelima Nacional dočekuje Osijek Kelme.