Mihaela Bradovski • subota, 11.02.2017.

Nakon što nije oduševio Ivajla Peteva u prvom dijelu sezone, Junior Fernandes odstranjen je iz kruga prvotimaca te je na kraju poslan na posudbu u Alanyaspor gdje je u prvom nastupu došao do pogotka...

Samo šest minuta trebalo je Junioru Fernandesu da dođe do prvijenca u dresu Alanyaspora. Otpisani Dinamov Čileanac u prvom nastupu odmah je postigao i prvi pogodak na posudbi u Alanyasporu.

Momčad Safeta Sušića ugostila je Genclerbirligi u vrlo važnom dvoboju i slavila je s 3:0 te tako došla do velika tri boda u borbi za opstanak. Tako je ujedno i prekinuta velika serija poraza Alanyaspora koja se odmaknula od zone ispadanja na četiri boda.

U vodstvo ju je doveo upravo Fernandes koji je u šestoj minuti odlično ušao u prostor, proigrao ga je Vagner Love, a Čileanac je poslao loptu iza leđa Johanesa Hopfa.

U završnici prvog poluvremena Love je povisio na 2:0, a odmah na startu drugog dijela konačnih 3:0 postavio je Emre Akbaba.

Fernandes je odradio 71 minutu, a zamijenio ga je Glynor Plet.