Marin Čilić uz dosta muke do pobjede protiv Benoita Pairea

Branimir Korać • utorak, 14.02.2017.

Marin Čilić uspio je proći u drugo kolo ATP turnira u Rotterdamu. Nije imao lagan posao, trebao je tri seta za pobjedu protiv Benoita Pairea koji je igrao u polufinalu Rotterdama prošli tjedan...

Dvoboji Marina Čilića i Benoita Pairea uvijek su neizvjesni, ovo im je bio četvrti međusobni dvoboj i sva četiri donijela su tri seta.

Dok je Paire prošli tjedan igrao u polufinalu Montpelliera, Marin je na istom turniru izgubio već na prvoj prepreci, imao je tek jednu pobjedu s Australian Opena i to teškom mukom izborenu protiv Jerzyja Janowicza.

Čilićeva forma nije bila najbolja, izgubio je i ovdje prvi set, ali ipak se uspio podići, doći do preokreta i pobijediti u tri seta.

Prvi set otišao je na stranu Pairea koji je prvo kod 5:4 spasio dvije set lopte i onda oduzeo Marinu servis te odservirao za 7:5 i prvi set.

Marin je bolje odradio nastavak meča, u drugom setu Paireu nije pružio nikakvu šansu na svom servisu, a u završnici je stigao do breaka i sa 6:3 izborio je odluku u trećem setu.

Treći set donio je dramu u svojoj sredini, prvo je Čilić došao do breaka i vodstva 3:2 da bi u sljedećem gemu spasio čak šest break lopti poslije čega Paire pada i ne osvaja više niti gem do kraja meča.

U drugom kolu turnira u Rotterdamu igrat će protiv pobjednika dvoboja između Borne Ćorića i Karena Hačanova.