Veliki kiks Füchsea, Musa dobar u tijesnoj pobjedi Magdeburga

Branimir Korać • četvrtak, 16.02.2017.

Odigran je dio utakmica 20. kola Bundeslige, a najveće iznenađenje priredio je Bergischer gostujućom pobjedom protiv Füchsea u Berlinu...

Rukometaši Füchsea kiksali su s 30:29 na svom parketu protiv Bergischera, posljednjeplasirane momčadi na ljestvici do ovog kola. Füchse očajnički treba bodove u borbi za Ligu prvaka i ovaj poraz mogao bi ga na kraju skupo koštati. Bergischer je konstantno vodio od završnice prvog poluvremena kada je serijom 3:0 otišao na 14:12. Samo jednom sredinom drugog poluvremena Füchse je imao napad za poravnanje, nije ga iskoristio i kada god je ponovno došao na gol zaostatka, gosti su odmah poentirali.

U pobjedničkom sastavu Björgvin Gustavsson skupio je 12 obrana, Bogdan Andre Criciotoiu zabio je sedam golova, a po pet su dodali Christian Hosse, Arnor Thor Gunnarsson i Tomas Babak. Kod domaćina Petar Nenadić postigao je sedam pogodaka, Mattias Zachrisson šest, a Jakov Gojun dodao je jedan.

Za razliku od Füchsea, Flensburg nije kiksao na gostovanju kod Gummersbacha. Momčad Ljubomira Vranješa odnijela je pobjedu 28:23 u susretu koji su lakoćom kontrolirali. Na poluvremenu već je bilo 17:10 za goste i u nastavku susreta rutinski su dovršili posao.

Mattias Andersson odradio je dobar posao na golu s 13 obrana, Anders Eggert postigao je devet golova, a Lasse Svan osam. Kod domaćina Julius Kühn sa šest i Kevynn Nyokas s pet golova bili su najefikasniji.

Magdeburg je nastavio pobjedničku seriju, ali do pobjede protiv Göppingena došao je vrlo teško. U završnici susreta gosti su čak vodili 32:31 da bi Magdeburg u zadnjoj minuti napravio preokret, a za pobjedu sekundu prije kraja zabio je Jacob Bagersted. Inače još u 50. minuti činilo se da je sve gotovo, Magdeburg je vodio 31:26, ali uslijedilo je dugačko crno razdoblje i serija gostiju 6:0 koja ipak nije bila dovoljna za pobjedu.

Matthias Musche i Robert Weber postigli su po osam golova dok je Željko Musa dodao četiri. Kod Göppingena Marcel Schiller zabio je sedam golova, Jens Schöngarth šest, a Marco Rentschler pet.

Nakon tri utakmice bez pobjede Melsungen je slavio na svom parketu protiv Balingena. Očekivana pobjeda za domaćina na krilima 15 obrana Johanna Sjöstranda. Nikakve neizvjesnosti nije bilo, momčad ozlijeđenog Marina Marića odnijela je pobjedu 30:22.

Johannes Sellin bio je najefikasniji kod pobjednika s osam golova, a na drugoj strani Sascha Ilitch postigao je pet pogodaka.

Do očekivane gostujuće pobjede stigao je Rhein-Neckar Löwen u susretu protiv Hannover Burgdorfa. Slavili su gosti 30:26 bez neke velike neizvjesnosti iako je domaćin došao na minus dva u zadnjih pet minuta susreta.

Patrick Groetzki bio je najefikasniji s osam golova, Gudjon Valur Sigurdsson dodao je šest, a Andy Schmid pet. Kod poraženih Fabian Böhm postigao je šest pogodaka.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219