MAXtv Prva liga, 21. kolo, 18.02.2017, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1500

Luka Medić • subota, 18.02.2017.

U susretu 21. kola MAXtv Prve lige Cibalia je u Vinkovcima ugostila Inter iz Zaprešića, a utakmica je završila rezultatom 1:1. Oba pogotka postignuta su početkom drugog poluvremena...

Krešimir Kelez
66'
28
Matija Mišić
72'
4
Ivan Zgrablić
90'+1'
Marin Zulim
68'
29
Frane Šiljić
87'
28
Tomislav Mazalović
89'
Samir Toplak

Nakon što su jučer Istra i Lokomotiva otvorili drugi dio sezone, danas su prvu prvenstvenu utakmicu u 2017. godini odigrali Cibalia i Inter. Nakon lošeg prvog dijela, u drugom poluvremenu vidjeli smo dva pogotka i puno prilika na obje strane.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinima koji nisu bili pretjerano uspješni, ali su bili bolji od svojih gostiju iz Zaprešića. Vinkovčani su u prvih 45 minuta imali veći posjed lopte te su uputili nekoliko udaraca prema vratima Čovića, no nijedan nije završio u okviru.

Najbolje prilike propustili su Muženjak, koji se odlučio na udarac s 20-ak metara, no nije bio precizan, te Tomašević koji je nakon jednog nabačaja skočio najviše i uputio udarac glavom, ali lopta je otišla pored vrata.

Inter u prvom dijelu nije uputio nijedan udarac na vrata domaće momčadi, no zaprešićka momčad je u Vinkovce došla bez napadača pošto su Kolar i Mamut ozlijeđeni, dok najbolji igrač Intera u prvom dijelu sezone Puljić nije smio nastupati zbog žutih kartona.

U drugi dio bolje ulaze gosti koji su odmah u prvom napadu imali stopostotnu šansu, ali Blažević s tri-četiri metra pogađa stativu. U 49. minuti Cibalia je povela. Muženjak je izveo slobodni udarac s vrha kaznenog prostora, pucao je izravno na vrata Intera, Čović to odlično brani, a prvi do odbijene lopte stiže Glavica i bez problema postiže za 1:0.

Vodstvo Cibalije trajalo je svega dvije minute. Postojnski je uzeo loptu i uposlio Blaževića koji pogodio u bliži kut. Matković je bio na toj lopti, ali nije ju uspio zaustaviti te se tako Blažević iskupio za veliki promašaj nekoliko minuta ranije.

U ostatku susreta nijedna momčad nije uspjela doći do novog pogotka i vodstva, no zato je svaka strana imala nekoliko prilika za pogodak. U 58. minuti Mastelić se lijepo izborio za prostor, prešao je svog čuvara i pucao prema golu, no lopta je otišla pored vrata.

Inter je najbolju priliku stvorio iz prekida, strijelac pogotka za izjednačenje Blažević je iz slobodnog udarca s vrha kaznenog prostora pucao preko gola.

Tako je Cibalia s novim bodom privremeno preskočila Split i sada drži deveto mjesto na tablici s devet osvojenih bodova. Inter je također skočio za jedno mjesto, sada je sedmi s 21 bodom.