Vodeni sportovi

Jug se iskupio za kiks u Dubrovniku i slavio u Hannoveru

Branimir Korać • subota, 18.02.2017.

Vaterpolisti Juga upisali su pobjedu na gostovanju kod Hannovera kojeg su svladali sa 17:10. Odgovor je to na remi Nijemaca u Dubrovniku u prošlom kolu kada je Jug odigrao lošu utakmicu i na kraju spašavao bod...

Puno bolje izdanje Juga u Hannoveru nego što je to bilo u prošlom kolu u Dubrovniku. Bez obzira na dubrovačkih 15:15, Jug je i u ovaj susret ušao kao veliki favorit i na kraju je to ipak opravdao.

Remi iz Dubrovnika očito je bio dobra opomena Jugašima koji su puno ozbiljnije i kvalitetnije odradili ovaj susret. Nije bilo nikakve dvojbe tko će na kraju slaviti, ovaj put gosti su bili na očekivanoj razini.

Hannover je izdržao četvrtinu i pol nakon čega je krenuo pad ili bolje rečeno Jugaši su počeli podizati ritam. Na sredini druge dionice gosti su još uvijek imali malih 6:5, ali do odlaska na veliki odmor serijom 4:1 stvorili su značajniju prednost.

U drugom poluvremenu nije bilo dvojbe. Domaćin nije ozbiljnije zaprijetio, najbliže što je došao bilo je na minus tri nakon čega isključenje do kraja susreta zarađuje Darko Brguljan poslije čega Hannover nije imao šanse.

Jug je podizao prednost i susret završio pobjedom 17:10 čime se iskupio za kiks u prvom susretu.

Loren Fatović bio je najefikasniji s četiri gola, Luka Lončar postigao je tri, po dva su dodali Maro Joković, Javier Garcia, Marko Ivanković i Paulo Obradović, a jedan Josip Vrlić i Felipe Perrone.

Kod Hannovera po četiri gola zabili su Darko Brguljan i Aleksandar Radović.

Ovom pobjedom Jug je došao do drugog mjesta s 11 bodova, dva više od Egera i tri više od Barcelonete. Prvi je stopostotni Pro Recco s 18 bodova.