Ostali sportovi

Lovre Brečić osvojio tri medalje u deset dana

HINA • utorak, 21.02.2017.

Hrvatski taekwondaš Lovre Brečić, član splitskog Marjana, osvojio je tri odličja na tri velika natjecanja u posljednjih deset dana.

Nakon bronce na Europskom klupskom prvenstvu G1 kategorije, te srebra na G2 natjecanju Turkish Openu u kategoriji do 63 kilograma gdje je imao čak 81 protivnika i sedam odrađenih borbi, Brečić je na novom G2 natjecanju Egipat Open osvojio zlatnu medalju.

U prvom kolu u Luxoru Brečić je svladao Hussama El Amranija 12:5, u drugom je bio bolji od Egipćanina Alya Youssefa 16:11 da bi u finalu Poljak Jaroslaw Mecmajer predao borbu nakon što je kolo prije izbacio prvog nositelja i drugog na svjetskim rang listama Ouahida Brikija.

Brečić je tako turneju završio s 35.6 osvojenih bodova s kojima će na novim svjetskim rang ljestvicama napredovati do drugog mjesta iza neprikosnovenog vladara kategorije do 63 kilograma Achaba iz Belgije.