Ante Pavić propustio veliku priliku i oprostio se od turnira u Morelosu

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.02.2017.

Ante Pavić nije uspio proći u četvrtfinale Challengera u Morelosu. U drugom kolu porazio ga je Kolumbijac Alejandro Gomez koji je bio bolji u tri seta...

380. igrač svijeta Alejandro Gomez svladao je Antu Pavića u drugom kolu turnira u Morelosu. Pavić je ima set i break prednosti, činilo se da ide prema pobjedi, ali Gomez se izvukao i okrenuo meč na svoju stranu.

Unatoč porazu u drugom kolu, Pavić će napredovati na ATP ljestvici za gotovo 40 mjesta i približit će se 450. poziciji.

U ovom susretu nije mu pomoglo 17 as servisa, Gomez ih je imao deset, ali i 12 dvostrukih servis pogrešaka što za njega nije ništa neobično.

Prvi set protekao je u puno boljoj igri Pavića koji je bio uvjerljiv na svom servisu dok je s druge strane dva puta oduzeo servis protivnika te imao i dvije break lopte u trećem gemu.

Nakon što je uzeo set sa 6:2, u drugom je poveo s 4:3 uz servis, ali Gomez je odmah odgovorio i tu su se stvari okrenule. Kolumbijac je u 13. igri bio bolji sa 7:4, odmah je napravio break na početku trećeg seta i mirno priveo meč kraju.

Za prolaz u polufinale igrat će protiv boljeg iz meča između Bublika i Hernandez-Fernandeza.