Valencia
Valencia 2:1 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • srijeda, 22.02.2017.

Nogometaši Valencije na svojoj su Mestalli u zaostalom susretu 16. kola Primere posve zasluženo svladali Real Madrid s 2:1 i pomogli Realovim pratiteljima Barceloni i Sevilli...

Nakon četiri prvenstvene pobjede Real Madrid je ponovno doživio poraz. U potpunosti zasluženo slavila je Valencia na domaćem travnjaku. Uraganski su Šišmiši otvorili utakmicu i dok se još Kraljevski klub nije niti snašao poveli 2:0. Nakon toga Real je tek uspio smanjiti na 2:1, ali više od toga nisu uspjeli, a nisu baš niti zaslužili.

Iz prve dvije prilike Valencia je došla do velikih 2:0 i to sve u manje od deset minuta. U četvrtoj minuti po desnoj su strani poveli akciju domaći nogometaši, El Haddadi u sredini je pronašao Simonea Zazu, Talijan dolazi do lopte ispred Varanea i fantastično iz okreta pogađa gornji lijevi kut Navasovog gola za vodstvo Valencije. Nakon duge suše Zaza je u dvije uzastopne utakmice postigao gol.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0 za Šišmiše. Brzu su kontru povukli igrači Valencije, u konačnici Nani lijepo pronalazi usamljenog Orellanu, koji lagano poentira za veliko vodstvo domaće momčadi.

Prvi put nakon 2003. godine Real je u prvenstvenoj utakmici primio dva gola u prvih deset minuta igre. Posljednji je put to za nogom pošlo nogometašima Seville.

Nakon primljenog drugog pogotka Real Madrid se budi, prijetili su Cristiano Ronaldo, James Rodriguez i Karim Benzema, no bez opasnosti po Diega Alvesa.

Ipak na odmor gosti odlaze sa samo golom zaostatka, u 44. minuti Ronaldo odlično zabija glavom na ubačaj Marcela. Inače, ovo je bila 700. utakmica Portugalca u dresu Real Madrida, neće je pamtiti po dobromu, iako je postigao gol Real je izgubio.

Kako je vrijeme odmicalo Valencia se sve više povlačila, to možda i nije bila dobra odluka jer su pokazali da se mogu nadigravati s gostima iz Madrida. Prostora u Realovoj obrani nije nedostajalo, no teško su nešto mogli Valencijini ofenzivni igrači jer ih je premalo istrčavalo kontre.

I u takvom defenzivnom načinu igre Valencia je mogla i trebala dobiti jedanaesterac u 67. minuti kada je Carvajal bodycheckom pokupio Zazu u kaznenom prostoru, bez ikakve želje da dohvati loptu, no sudac Bengoetxea nije se oglasio.

Kada je umjesto Zaze u 74. minuti ušao Suarez bilo je jasno da će Valencia sve snage baciti na obranu, s druge je strane Zidane izvadio Luku Modrića i ubacio Lucasa Vazqueza, Real je pritiskao, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja, bodovi ostaju u Valenciji.

Mateo Kovačić svih je 90 minuta proveo na klupi gostiju.