Dario Dodić • četvrtak, 23.02.2017.

Nogometaši Rijeke u svom su kampu odigrali prijateljsku utakmicu s niželigašem Pazinkom i slavili s uvjerljivih 11:1 uz tri gola Florentina Mateija...

Nema odmora u redovima lidera prvenstva Rijeke, trener Matjaž Kek u prijateljskom je ogledu s NK Pazinkom odlučio isprobati igrače koji imaju manju minutažu u MAXtv Prvoj ligi. Slavila je Rijeka u svom kampu s čak 11:1, a Keka će sigurno razveseliti dobar pristup Florentina Mateija, koji je sudjelovao kod dobrog dijela golova Rijeke.

Iako gosti nisu bili bez prilika Rijeka je slavila s više nego uvjerljivih 11:1, a golijadu je u desetoj minuti otvorio Kulušić glavom na asistenciju Mateija. Deset minuta kasnije povratnik Bezjak podiže na 2:0, a već u idućoj minuti bilo je 3:0 za Rijeku, zabio je Ayayi.

Črnic je zabio četvrti gol Riječana na asistenciju Bezjaka, bio je to ujedno rezultat prvih 45 minuta. U drugom je dijelu priliku dobilo i nekoliko riječkih juniora, Rijeka je zadržala visok ritam i nastavila puniti mrežu Pazinke.

Kovačević je u 59. minuti povisio na 5:0, Matei je tri minute kasnije zabio za 6:0. Kovačević se ponovno upisao u strijelce u 67. minuti za 7:0, zatim Turčin zabija dva brza gola, u 81. minuti bilo je velikih 9:0 za Rijeku.

Monotoniju i jednostranost utakmice na kratko je prekinuo Lepinjica postigavši počasni pogodak za goste, nakon čega je još dvaput za Rijeku poentirao Matei, u 86. minuti iz najstrože kazne i u 90. iz slobodnog udarca za konačnih 11:1.