Zimski sportovi

Slovenac Boštjan Kline pobjednik spusta u Kvitfjellu, Ullrich 55.

HINA • petak, 24.02.2017.

Slovenski 25-godišnji skijaš Boštjan Kline pobjednik je spusta koji je u petak održan u norveškom Kvitfjellu, što mu je prvi trijumf u natjecanjima za Svjetski kup u karijeri, a jedini hrvatski predstavnik Max Ullrich utrku je završio na 55. mjestu zaostavši za pobjednikom 3.21 sekunde.

Kline je imao startni broj 4 te 3035 m olimpijske staze u Kvitfjellu prošao za 1:29.20 minuta, što je bilo nedostižno za sve skijaše koji su startali poslije njega, uključujući olimpijskog pobjednika Austrijanca Mathiasa Mayera, domaćeg favorita Kjetila Jansruda te aktualnog svjetskog prvaka i doprvaka, Švicarca Beata Feutza i Kanađanina Erika Guaya.

Mayer je za Slovencem zaostao 19 stotinki sekunde i osvojio drugo mjesto, a bio je samo jednu stotinku brži od Jansruda koji je završio kao treći, ali i to mu je bilo dovoljno za preuzimanje vodstva od Talijana Petera Filla u redoslijedu Svjetskog kupa za spustaše.

U ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus uvjerljivo vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 1275 bodova, ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena i Francuza Alexisa Pinturaulta koji imaju po 843 boda.

U subotu (12 sati) je u Kvitfjellu na programu drugi spust, a u nedjelju (12 sati) će se skijaši boriti za bodove u superveleslalomu.