MAXtv Prva liga, 22. kolo, 24.02.2017, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4948

Mihaela Bradovski • petak, 24.02.2017.

U prvom susretu 22. kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu ugostio Istru 1961 i upisao vrlo visoku pobjedu 4:0. Splićani nisu imali nikakvih problema, a već u prvih 15 minuta došli su do dva pogotka...

Furiozan ulazak u utakmicu donio je Hajduku tri boda protiv Puljana. U ranoj fazi domaćin je došao do dva gola i Istra 1961 nije se više uspjela oporaviti pa je u drugom dijelu primila još dva pogotka.

Bio je to važan dvoboj za Hajduk koji je u nastavak sezone ušao remijem kod Splita u dvoboju u kojem je očekivao puni plijen. Ovdje je bio oprezniji, igrači su ispunili ono što je Joan Carrillo stavio pred njih i Hajduk je stigao do pobjede.

Već u petoj minuti Hajduk je stigao do vodstva. Veliku pogrešku napravio je vratar gostiju Ivušić koji je izgubio loptu u svom petercu, a Ante Erceg taj poklon nije propustio realizirati.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisuje i Nikola Vlašić. Primio je loptu na 25-30 metara od gola, ušao u kazneni prostor i lijepim udarcem pogodio za 2:0.

Do kraja prvog dijela promjena više nije bilo, a obje momčadi mogle su do pogotka koji bi ili potpuno odlučio utakmicu ili zakomplicirao dvoboj.

U drugo poluvrijeme Istra je bolje ušla, posebno je prijetila preko Miloša, no nije došla do ranog smanjenja zaostatka. Kako je susret odmicao, tako su i domaćini sve više prijetili.

U 88. minuti Said je krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Marko Futacs udarcem glavom u 91. minuti susreta.

Hajduk je tako stigao do očekivana tri boda i to efikasnim nastupom koji će sigurno zadovoljiti španjolskog stručnjaka na klupi.