MAXtv Prva liga, 22. kolo, 25.02.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 655
Suci: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Davor Kožarec
Slaven Belupo
0:1 Split
Ivan Tomičić 11'
Split

Luka Medić • subota, 25.02.2017.

Nogometaši Splita upisali su tek drugu pobjedu ove sezone. Splićani su do pobjede stigli na gostovanju u Koprivnici, slavili su protiv Slaven Belupa s 1:0. Domaćini su promašili dva kaznena udarca, dok su im još dva pokušaja skinuta s gol-linije...

Luka Kapetanović
21'
10
Ivan Jukić
54'
14
Josip Vuković
77'
Bruno Akrapović

U drugoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige Slaven Belupo je na svom stadionu u Koprivnici ugostio Split. Slaven je uoči susreta bio favorit, nalaze se na petom mjestu na tablici dok je Split u velikoj borbi s Cibalijom za deveto mjesto u Prvoj ligi. Utakmicu su obilježila dva promašena jedanaesterca domaćina, dvije lopte koje je Split skinuo s gol.linije i prekrasni pogodak najneefikasnije momčadi lige.

Početak utakmice pripao je domaćinima, koji su mogli povesti nakon nekoliko minuta igre, nakon kornera u prilici je bio Burić, a njegov pokušaj na samoj liniji zaustavlja Jakić. Split je poveo nakon desetak minuta igre, iz jedinog udarca na vrata Slavena u susretu. Splićani su imali slobodni udarac koji nije izveden na najbolji način, obrana Koprivničana izbacila je loptu iz svog kaznenog prostora, no dočekao ju je Tomičić koji je s vrha šesnaesterca opalio prema vratima domaćina iz prve i loptu od grede pospremio u mrežu domaćina. Blažević se ispružio koliko je dug i širok, ali nije mogao zaustaviti sjajan udarac Tomičića.

U nastavku prvog poluvremena na terenu je postojala samo jedna momčad, Slaven Belupo. Nevjerojatno je što su sve uspjeli ispromašivati Ivanovski i Heber koji su u završnici akcija doslovno promašili loptu. Veliku priliku imali su Koprivničani u 25. minuti susreta kada je Heber prošao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor Splita gdje se sam na desetak metara nalazio Ivanovski, ali napadač Slavena nije uspio pogoditi loptu.

Pred kraj poluvremena Slaven je imao izglednu priliku za izjednačenje, Heber se izborio za prostor u kaznenom prostoru Splita, oslobodio se čuvara i pucao u donji lijevi kut, ali Kukić je bio na tom mjestu i odbio Brazilčev pokušaj.

U drugom dijelu Slaven je ponovno bio bolja momčad i pokušavao je doći do izjednačenja od samog početka, dok se Split fokusirao na branjenje rezultata. Domaćini su nastavili s promašajima.

U 72. minuti susreta Slaven je propustio realizirati kazneni udarac. Maglica je neoprezno startao u svom kaznenom prostoru na suparničkog igrača i sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo Stevanović, ali njegov udarac čita Kukić i Split je ostao u vodstvu.

Sam kraj susreta donio je nova uzbuđenja na utakmici. Prvo su Koprivničani u 89. minuti dobili još jednu priliku s bijele točke nakon što je vratar Splita Kukić srušio protivnika. Ovog puta izvođač je bio Heber, ali Brazilac je promašio cijeli gol. Duboko u sudačkoj nadoknadi nakon jednog kornera Slaven je ponovno mogao doći do pogotka, ali ovog puta Jukić izbija loptu s gol-linije.

Tako je Split upisao prvu pobjedu u prvenstvu nakon osam susreta u kojima nisu uspjeli slaviti, a posljednju pobjedu upisao je upravo protiv Slavena, ali na svome terenu, u listopadu prošle godine. Split je sada na devetom mjestu s 12 osvojenih bodova, dok je Slaven ostao na petom mjestu tablice s 27 osvojenih bodova.