Dario Dodić • utorak, 28.02.2017.

Nogometaši Juventusa na svom su stadionu ostvarili dobar rezultat u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije protiv Napolija. Iako su gosti poveli pogotkom Callejona na kraju je Juve upisao pobjedu 3:1...

U odličnoj utakmici na stadionu Juventusa u Torinu Stara dama je pobijedila 3:1 i ostvarila povoljan rezultat pred uzvrat polufinala Kupa Italije protiv Napolija na San Paolu. Napoli je poveo, no argentinska veza Dybala - Higuain preokrenula je susret u korist Juventusa.

Trener Juvea Max Allegri na travnjak je od prve minute ubacio Marija Mandžukića, imao je hrvatski napadač nekoliko solidnih šansi, no nije uspio zatresti mrežu Napolija, ali je zbog svojih defenzivnih poteza ponovno izmamio ovacije navijača.

Za Napoli su od prve minute zaigrali Marko Rog i Ivan Strinić. Posebno je raspoložen bio Rog, s nekoliko je ofenzivnih poteza oduševio, u igri je proveo 82 minute. Strinić je odigrao svih 90 minuta, uz vrlo korektan nastup.

Nakon što su Mandžukić, Dybala i Higuain prokockali solidne prilike za Juventus uslijedila je kazna gostiju. Lijepo su kombinirali Milik i Insigne, potonji na drugoj vratnici pronalazi Callejona, koji od vratnice poentira za vodstvo Napolija. Zanimljivo je da je to bilo prvo vodstvo Napolija protiv Juventusa na Juventus stadionu u svim natjecanjima. Mogao se Mandžukić još jednom upisati u strijelce, u 45. minuti odlično je pucao, ali još bolje brani Reina. Na odbijenu loptu prvi stiže Higuain, Reina i po drugi put sjajno brani.

Iako su na odmor otišli s prednošću gostujući se nogometaši nisu predugo veselili. U 47. minuti Koulibaly ruši Dybalu u svom šesnaestercu, sudac Valeri pokazuje na bijelu točku, Dybala sam izvodi jedanaesterac i donosi izjednačenje domaćoj momčadi.

U 64. minuti Juventus upotpunjuje preokret, nakon gužve u šesnaestercu gostiju iz teške situacije Higuain zabija za vodstvo Juvea. O situaciji koja se dogodila pet minuta kasnije polemizirat će se idućih dana u Italiji. Naime, nogometaši Napolija tražili su jedanaesterac zbog starta Pjanića na Albiolu, Valeri se nije oglasio, povukao je Juventus kontru, u konačnici Dybala upošljava Cuadrada, koji pokušava predriblati Reinu, činilo se da je vratar Napolija prvo izbio loptu pa tek onda pokupio Cuadrada, no Valeri dosuđuje novi jedanaesterac, Dybala zabija za konačnih 3:1.

Marko Pjaca priliku je dobio u samoj završnici, ušao je u igru u 84. minuti umjesto dvostrukog strijelca Dybale. Uzvratni susret igra se 5. travnja u Napulju.