Real Madrid
Real Madrid 3:3 Las Palmas
Las Palmas

Dario Dodić • srijeda, 01.03.2017.

U fantastičnoj utakmici na Santiago Bernabeuu Real Madrid se spasio od katastrofe protiv Las Palmasa dvama kasnim golovima Cristiana Ronalda...

Las Palmas nikad u povijesti La Lige nije pobijedio Real u Madridu. Večeras su imali priliku kakvu će teško imati u skorijoj budućnosti. Pet minuta prije kraja imali su igrača više, igrali su dobro i imali prednost od 3:1, no dvama kasnim pogocima Cristiano Ronaldo donio je bod Kraljevskom klubu, susret je završio 3:3.

Obje će momčadi žaliti za propuštenim, obje će imati komentara na sudačke odluke. Sudac Fernandez Borbalan imao je težak posao i dobro ga je odradio, iako je zajedno sa svojim pomoćnicima imao pune ruke posla. Bilo je tu nepriznatih pogodaka zbog zaleđa, crvenih kartona, jedanaesteraca, u konačnici se 3:3 čini najpravednijim rezultatom, zbog kojeg će trljati ruke u Barceloni. Real je istopio veliku prednost, Barca je prva i ima bod više od Reala uz utakmicu više.

Sve je sjajno počelo za Real, poveli su domaći već u osmoj minuti, Isco je bio strijelac nakon fenomenalne asistencije Matea Kovačića, koji je na travnjaku bio od prve minute, zamijenjen je u 71. kada je Real ganjao dva pogotka zaostatka. Luka Modrić remi je Reala odgledao s klupe za pričuve.

Samo dvije minute trajalo je vodstvo Reala, već u desetoj minuti Tana se kao od šale rješava Ramosa i lijepo poentira u prvi kut Navasovog gola. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

Kritičan trenutak za Real dogodio se u 47. minuti kada je u istoj minuti Gareth Bale zbog grubog starta požutio, a zatim zaradio i izravni crveni karton zbog guranja protivničkog igrača. Bio je to ujedno prvi crveni karton Balea otkad je došao u Madrid.

S igračem više Las Palmas je preuzeo inicijativu, koja je u 56. minuti urodila plodom. Ramos je rukama igrao u svom kaznenom prostoru, Vieira s bijele točke donosi prednost Las Palmasu. Otvara se Real, a s obzirom da su igrali s igračem manje puno je prostora u napadu ostalo za Las Palmasovu ofenzivu. Tako je na velikom prostoru u 59. minuti sam s Marcelom ostao Kevin Prince Boateng, dobiva dugu loptu do koje dolazi ispred Navasa i lagano zabija u praznu mrežu za velikih 3:1 Las Palmasa. Prvi puta otkako je na klupi Reala Zidane Real je na svom travnjaku primio tri gola.

Tada Zidane baca sve karte u napad i mora se priznati da je Real zaigrao bolje, unatoč igračkom deficitu. Gosti su se povukli, iako bi možda bilo bolje da su iz kontre forsirali četvrti gol, koji bi bio posljednji čavao u lijesu Reala.

U 70. minuti oštećena je domaća momčad, Morata je zatresao mrežu Las Palmasa, no linijski je sudac prije toga signalizirao zaleđe Ronalda. Zaleđa nije bilo, pogodak Reala neopravdano je nepriznat.

Linijski se sudac iskupio u 86. minuti signaliziravši Borbalanu jedanaesterac za Real. Ronaldo je siguran i smanjuje na 2:3, a samo tri minute kasnije nakon ubačaja Jamesa glavom zabija za konačnih 3:3.

Alen Halilović odigrao je posljednjih 15 minuta za Las Palmas, nije se posebno istaknuo, zaradio je žuti karton u sudačkoj nadoknadi zbog odugovlačenja s igrom. Marko Livaja nije nastupio zbog ozljede.