Iberostar Tenerife nadigrao Real i ostao sam na vrhu španjolskog prvenstva

Petar Jenjić • subota, 04.03.2017.

Odigrane su prve dvije utakmice 23. kola španjolske ACB lige. Iberostar Tenerife slavio je kod kuće protiv Real Madrida 75:64, nanio im treći uzastopni poraz i ostao sam na vrhu prvenstvene ljestvice, dok je Andorra slavila kod kuće protiv Manrese 85:77 nakon što je 35 minuta bila u konstantnom zaostatku...

U derbiju 23. kola ACB lige košarkaši Tenerifa nadigrali su madridski Real rezultatom 75:64 i nanijeli im treći uzastopni poraz. Ovom se pobjedom trenutno sami nalaze na vrhu lige sa 17 pobjeda i pet poraza, dok su Madriđani pali na omjer 15-6.

Ono što vrijedi izdvojiti je da je Real tek u jednom navratu u prvoj četvrtini vodio (10:8), ostatak je utakmice u potpunosti pripao večerašnjim domaćinima koji su na poluvremenu imali +6 (43:37).

Na ulasku u posljednju četvrtinu domaćin je prvi put došao na dvoznamenkastu prednost. U sedam minuta četvrte četvrtine Real je postigao svega četiri poena, tri minute prije kraja zaostajali su 15 razlike (56:71). Iako je možda i bilo vremena da se nešto napravi Iberostar Tenerife nije popuštao i u konačnici je slavio novu pobjedu.

Do pobjede ih je predvodio Aaron Doornekamp sa 17 poena (1/2 za dva, 5/7 za tricu), dok je Tim Abromaitis dodao 15 koševa (3/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Najbolji je kod Reala bio Sergio Llull s 15 ubačaja (2/6 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 5/6).

Blizu četvrte prvenstvene pobjede bila je Manresa koja je odigrala vrlo dobru utakmicu, ali je u konačnici poražena od Andorre rezultatom 85:77. Prvo je ovo slavlje spomenute momčadi nakon tri uzastopna poraza i sada se nalazi na devetom mjestu s omjerom 10-10.

Manresa je bila puno bolja momčad od samog početka, vodila je od prve minute. Prvu su četvrtinu zaključili s deset poena prednosti (29:19) istom razlikom kao i poluvrijeme (46:36) i treću četvrtinu (68:58). Ipak, posustali su u posljednjoj dionici. Ubačajem Šermadinija domaćin dolazi do prve prednosti u 36. minuti (73:72) i gotovo je bez većih problema održavao do kraja. Šermadini je ubacio dva slobodna bacanja za +4 (81:77) 30 sekundi prije kraja, na drugoj je strani pogriješio Tomas i ugasio sve nade gostiju u pobjedu.

Giorgi Šermadini je zaključio susret s 20 poena (7/10 za dva, slobodna bacanja 6/6) i osam skokova, dok je David Walker dodao 11 koševa uz savršen šut (4/4 za dva, 1/1 za tricu).

Najbolji je kod Manrese bio Michael Machado s 20 koševa (3/4 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 2/4). Marjan Čakarun zaključio je susret s četiri poena (1/3 za dva, slobodna bacanja 2/2) i dva skoka za 12 minuta provedenih na parketu.

ACB liga, 23. kolo:
Tenerife - Real Madrid 75:64 (Aaron Doornekamp 17p / Sergio Llull 15p)
MoraBanc Andorra - Manresa 85:77 (Giorgi Šermadini 20p, 8sk / Michael Machado 20p)