Rhein-Neckar Löwen samo do boda u Berlinu, dva gola Gojuna

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.03.2017.

U derbiju 22. kola rukometne Bundeslige Füchse i Rhein-Neckar Löwen remizirali su u Berlinu što je najviše razveselilo Flensburg koji sada ima šest bodova prednosti nad Löwenom...

22. kolo Bundeslige zaključeno je derbijem u Berlinu gdje je Füchse ugostio Rhein-Neckar Löwen. Očekivano neizvjestan dvoboj završen je bez pobjednika 30:30, a na kraju su i jedni i drugi imali priliku uzeti puni plijen.

Domaćin je tražio pobjedu s kojom bi se vratio u igru za jednu od prve tri pozicije dok su gosti trebali oba boda za smanjenje zaostatka za vodećim Flensburgom. Na kraju je upravo Flensburg najzadovoljniji jer do kraja sezone i dalje drži sve u svojim rukama u borbi za naslov prvaka.

Berlinčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme tijekom kojeg su imali i šest golova prednosti, na odmor su odnijeli vodstvo 16:12, ali nisu izdržali u zadnjih 12 minuta i gosti su uspjeli izbjeći poraz.

Četiri minute prije kraja Gudjon Valur Sigurdsson poravnao je na 29:29, nakon toga Hans Lindberg vraća domaćina u vodstvo da bi Alexander Petersson minutu i 15 sekundi prije kraja postavio konačnih 30:30.

Silvio Heinevetter kod domaćina je skupio 15 obrana, Kent Robin Tönnesen postigao je osam golova, Petar Nenadić sedam, Bjarki Mar Elisson pet, a Jakov Gojun dva. Kod gostiju po deset golova postigli su Sigurdsson i Petersson.

Bergischer je stigao do treće uzastopne pobjede i tako bježi sa samog dna ljestvice. Ovaj put u gostima je bio bolji od Lemga svladavši ga s 25:23.

Björgvin Gustavsson skupio je za goste 15 obrana, Bogdan Andre Criciotoiu postigao je šest golova, a pet je dodao Moritz Preuss. Na drugoj strani Tim Hornke postigao je devet pogodaka.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219