Vinogradaru derbi kola, visoki porazi Dubrave i Stupnika na domaćem terenu

Sportnet • ponedjeljak, 06.03.2017.

Odigrano je prvo proljetno kolo 3. HNL Zapad u kojem se dogodilo par iznenađujućih rezultata. Lider prvenstva Vinogradar uspješno je prošao teško gostovanje u Trnju, Krk je u zanimljivoj utakmici minimalno porazio Kustošiju, a najveće iznenađenje kola priredio je Maksimir koji je uvjerljivo savladao Dubravu u gostima.

PIŠE: Ivan Šola

Veliki preokret mogli su vidjeti gledatelji u Samoboru gdje je istoimeni domaćin dočekao Vrapče koji je u završnici odnio sva tri boda. Igrala se 11. minuta utakmice kada je Filip Škvorc doveo domaćine u prednost 1:0, a taj rezultat zadržao se do zadnjih deset minuta utakmice kada su postignuta čak četiri pogotka. Mnogi su pomislili da utakmica riješena kada je u 80. minuti rezultat na 2:0 povisio Dajan Šimac. Međutim gosti se nisu predali i već u sljedećem napadu Mario Fajdiga smanjuje na 2:1, a samo par minuta kasnije Arjan Rexhepi zabija za 2:2. Igrala se sudačka nadoknada kada svojim drugim zgoditkom Mario Fajdiga postavlja konačni rezultat na 2:3.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Maksimira koji su u Sesvetama pobijedili Dubravu, koja je u toj utakmici bila domaćin. Junak gostiju bio je mladi napadač Luka Nakić koji je u prvom poluvremenu u razmaku od 24 minute postigao hattrick, a u listu strijelaca upisao se još i Petar Ježić za veliku prednost na poluvremenu 0:4. U nastavku utakmice domaći igrač Kenan Čejvanović zarađuje izravni crveni karton radi prekršaja u izglednoj prilici za postizanje gola, a u toj akciji dosuđen je kazneni udarac kojeg Mario Ćibarić sigurno realizirao za 0:5. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli ublažiti poraz, a strijelac počasnog pogotka bio je Marko Grčić u 56. minuti iz kaznenog udarca.

Opatija je na svome travnjaku dočekala fenjeraša Zagorec iz Krapine i upisala sedmu prvenstvenu pobjedu. Novopridošlo pojačanje iz drugoligaša Novigrada Marko Bjelanović u prvom poluvremenu postigao je dva zgoditka za sigurno vodstvo 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz, kada je Hrvoje Cindrić iz kaznenog udarca postavio rezultat na konačnih 2:1.

Stupnik je na svome igralištu dočekao Vrbovec i doživio pravu katastrofu. Igrala se 17. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste kojeg je sigurno realizirao Matija Dimović. Na povećanje vodstva čekala se 51. minuta kada je Josip Colarić zatresao mrežu, a samo deset minuta kasnije isti igrač je ponovio radnju i doveo goste u prednost od 0:3. Do kraja utakmice Matija Dimović i Silvio Malkoč zatresli su domaću mrežu za visokih 0:5, a Filip Soldo je na samom kraju utakmice postigao počasni pogodak.

Mini derbi kola odigran je na otoku Krku gdje je istoimeni domaćin dočekao vrlo nezgodnu Kustošiju. Krk je došao u vodstvo kada je Edi Kurolt iskoristio nepažnju gostujuće obrane i zatresao mrežu nemoćnog vratara Nikole Đurđeka, a do kraja poluvremena gosti su se vratili u egal zgoditkom Tomislava Horvata. U nastavku domaćini su bili bolji protivnik, a pobjedonosni pogodak pao je u 65. minuti kada je Neven Čuturilo iz kaznenog udarca postavio konačni rezultat 2:1.

Jedina podjela bodova viđena je u Poreču gdje je domaći Jadran dočekao Segestu. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Veli Zenuni doveo goste u vodstvo 0:1, a do kraja poluvremena Enes Novinić povećava vodstvo Segeste na 0:2. U nastavku utakmice domaćini su smanjili u 60. minuti golom Marka Kepčije, a bod Jadranu donosi Toni Belušić u 90. minuti utakmice. Segesti je ovo čak deveti remi u ovoj sezoni.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin dočekao vodeći sastav lige Vinogradar. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj borbi na sredini terena, bez pravih šansi. Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo gostima koji su došli u vodstvo u 58. minuti utakmice kada je domaću mrežu zatresao Igor Prijić. Rješenje pitanja pobjednika palo je u samoj završnici utakmice kada je Željko Štulec iz kontre postavio konačan rezultat na 0:2.

Do tek treće pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na domaćem travnjaku minimalnim rezultatom savladali HAŠK. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Matijas Zubak u 15. minuti utakmice. Ovom pobjedom domaćini su privremeno pobjegli sa zadnjeg mjesta.