Kiel vrlo uvjerljiv protiv Gummersbacha, Magdeburg nastavlja seriju pobjeda

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2017.

Odigrana su prva tri susreta 23. kola njemačke Bundeslige, a najuvjerljiviji bio je Kiel koji je na svom parketu visoko svladao Gummersbach...

Nakon tri utakmice u nizu bez pobjede, Kiel je napokon slavio. U svojoj dvorani ugostio je Gummersbach i upisao pobjedu 34:21. Nikakvih problema za domaćina nije bilo, Kiel je već u prvom poluvremenu bio nadomak dvoznamenkaste prednosti i bez ikakvih problema održavao je vodstvo.

"Andi je danas bio fantastičan. Bilo je vrlo zabavno jer je ovaj put sve funkcioniralo. Idemo u Pariz u pozitivnom raspoloženju i želimo nastaviti s pobjedama. Pokušat ćemo tamo slaviti i onda iskoristiti kraću pauzu kako bi popravili stvari koje je potrebno popraviti", istaknuo je nakon susreta Rene Toft Hansen.

Wolff je briljirao s 21 obranom, Lukas Nilsson postigao je sedam golova, po šest su dodali Marko Vujin i Nikola Bylik dok je Domagoj Duvnjak zabio dva gola. Kod gostiju po pet pogodaka postigli su Christoph Schindler i Florian von Gruchalla.

Leipzig nije imao problema protiv posljednjeplasiranog Coburga koji je svladan s 33:28. Coburg je u prošlom kolu svladao Erlangen i prekinuo niz poraza, ali u ovom susretu biop je u podređenoj poziciji i upisao je ipak očekivani poraz.

Franz Semper s devet golova predvodio je domaćina, šest je dodao Lukas Binder, a pet Aivis Jurdzs. Kod poraženih Florian Billek postigao je 11 golova, a po pet su zabili Adnan Harmandić i Romas Kirveliavičius.

Magdeburg je nastavio seriju pobjeda slaveći u gostima kod Melsungena 27:21. Dobar nastup gostiju koji su tako učvrstili petu poziciju i s utakmicom više došli na samo bod zaostatka za četvrtoplasiranim Füchseom.

Cijelim tijekom drugog poluvremena Magdeburg je održavao visoku prednost, domaćin je u posljednje dvije minute uspio smanjiti na samo tri gola zaostatka, ali nije uspio i opasnije zaprijetiti raspoloženim gostima.

U njihovom sastavu istaknuli su se Matthias Musche sa sedam golova, Michael Damgaard sa šest te s po pet pogodaka Mads Christiansen i Robert Weber. Željko Musa dodao je tri pogotka. Kod domaćina po četiri gola postigli su Momir Rnić, Nenad Vučković i Michael Müller.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219