MAXtv Prva liga, 24. kolo, 10.03.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 437
Suci: Marin Vidulin, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
Inter-Zaprešić
0:0 Lokomotiva
Lokomotiva

Inter izdržao s desetoricom i iščupao bod protiv Lokomotive

Dario Dodić • petak, 10.03.2017.

Inter i Lokomotiva otvorili su 24. kolo MAXtv Prve lige u vjetrovitom Zaprešiću, iako prilika s obje strane nije nedostajalo, golova nije bilo, a konačnim rezultatom zadovoljniji mogu biti igrači Intera s obzirom da su igrali s igračem manje više od 40 minuta...

Igor Postonjski
52'
32
Luca Polizzi
80'
9
Marko Kolar
90'
Mario Tokić

Inter osmu prvenstvenu utakmicu zaredom ne zna za pobjedu. U Zaprešiću su u sklopu 24. kola MAXtv Prve lige ugostili Lokomotivu i remizirali bez pogodaka, susret je završio nepopularnim rezultatom, 0:0. S obzirom da su gotovo čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje zadovoljniji nulom mogu biti domaći nogometaši. Lokomotiva je dominirala, imala više od igre i kvalitetnije prilike, ali mrežu Ivana Čovića nisu uspjeli zatresti.

Zanimljivije je bilo prvo poluvrijeme, dok su još obje momčadi igrale s 11 igrača na travnjaku. Po jednu pravu priliku imali su Inter i Lokomotiva, ali bez promjene rezultata. Prvi su zaprijetili domaći nogometaši, u devetoj minuti nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane Mazalović je s nekoliko metara pucao glavom, lopta se od travnjaka odbija u gredu.

Tri minute kasnije gosti su tražili najstrožu kaznu nakon starta Brlečića na Majeru, sudac Vidulin procijenio je da je Brlečić prvo dotaknuo loptu, no usporena snimka dala je više za pravo Lokomotivi u zahtjevima za najstrožom kaznom.

Već u 13. minuti Mario Tokić iz igre vadi Erosa Grezdu i uvodi Luku Capana. Nije se činilo da je riječ o ozljedi, Grezda je se doimao vrlo ljutim, skinuo je i odbacio dres i odjurio u svlačionicu. Polovicom prvog poluvremena Lokomotiva je imala najbolju priliku za vodstvo, Majstorović je lijepo proigrao Cekicija koji izlazi sam pred Čovića, vratar Intera brani njegov pokušaj.

Nekoliko minuta kasnije ponovno prijeti Lokomotiva, iskosa s lijeve strane tukao je Majer, lopta se odbila od jednog Interovog braniča, ali nije prevarila Čovića koji je hvata u ruke. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Već u 49. minuti Inter ostaje s desetoricom na travnjaku nakon što je Vidulin dodijelio drugi žuti karton Mesfinu. Činilo se da se Interov igrač s pravom požalio na odluku glavnog suca jer je prvo dohvatio loptu, teško je reći da se uopće radilo o prekršaju, a ne o prekršaju za isključenje.

Nakon isključenja Inter se povukao i čuvao bod, Lokomotiva je pritiskala, pokušavala, ali nije ozbiljnije ugrozila Čovićeva vrata. Najbliže pogotku bili su u završnici susreta, Antunović je bio sam na skoku nakon ubačaja iz kornera s desne strane, ali loše zahvaća loptu koja odlazi pokraj gola. U sudačkoj nadoknadi lijepo je pucao Majer, ali netko iz Interove obrane skreće loptu, dovoljno da prođe s krive strane lijeve vratnice.