Rhein-Neckar Löwen tek u drugom poluvremenu do pobjede protiv Mindena

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2017.

Odigrana su još četiri susreta 23. kola Bundeslige, a od momčadi iz samog vrha u akciji je bio Rhein-Neckar Löwen koji je slavio protiv Mindena...

Jedini subotnji dvoboj koji je završen bez pobjednika bio je onaj između Balingena i Coburga. Konačnih 24:24, a zadovoljniji su na kraju domaćini. Posljednjeplasirani Coburg vodio je 12 minuta prije kraja s četiri gola prednosti, osam sekundi prije kraja poveli su 24:23 golom Girtsa Lilienfeldsa da bi sa zvukom sirene prvi igrač susreta Yves Kunkel donio bod domaćinu.

Briljantni Kunkel postigao je čak 15 od 24 pogotka domaćina, a kod gostiju po pet golova zabili su Steffen Cossbau i Florian Billek.

Leipzig je nastavio sa sjajnim igrama i prekinuo je pobjedničku seriju Bergischera. Nakon tri uzastopne pobjede, domaćin je upisao poraz i to 26:24. Ova pobjeda Leipzig diže na visoko peto mjesto na ljestvici.

Do pobjede su ga vodili Christoph Steinert i Lucas Krzikalla s po šest golova te Marvin Sommer s pet, a kod domaćina Christian Hosse postigao je pet pogodaka.

Rhein-Neckar Löwen nije briljirao protiv Mindena, ali je ipak na kraju stigao do pobjede 26:20. Domaćin je tek u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje i stigao do pobjede. Prvih 30 minuta odradio je ispod očekivanja što pokazuje i zaostatak 11:9 na poluvremenu.

Najefikasniji bili su Gudjon Valur Sigurdsson s 11 golova kod domaćina te Christoffer Rambo sa šest i Magnus Gullerud s pet golova kod gostiju.

Loša forma Hannovera nastavlja se, a iskoristio je to i Wetzlar koji ga je također svladao. Domaćin je upisao pobjedu 34:30 što je čak peti uzastopni poraz Hannovera koji ne zna za pobjedu od kraja 2016. godine.

Najučinkovitiji kod Wetzlara bili su Kristian Bjornsen i Jannik Kohlbacher s po osam golova te Philipp Weber sa sedam. Kod poraženih Kai Häfner postigao je sedam golova, Morten Olsen šest, a Casper Mortensen pet golova.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219