Važna pobjeda Perasovićevog Efesa protiv Maccabija

Petar Jenjić • četvrtak, 16.03.2017.

U prvom susretu 26. kola košarkaške Eurolige Anadolu Efes je upisao domaću pobjedu protiv izraelskog Maccabi Tel Aviva rezultatom 92:87. Ovim su slavljem ostali među mjestima koja vode u daljnju fazu natjecanja...

Efes je svakako želio zadržati mjesto u dijelu ljestvice, koje vodi u doigravanje, protiv momčadi Maccabija koja je izgubila sedam uzastopnih utakmica u gostima, večeras i osmu. Perasovićeva je momčad slavila rezultatom 92:87, u susretu koji je prelomila u drugom poluvremenu predvođena sjajnim Jaysonom Grangerom. Ovom su pobjedom došli na omjer 14-12, dok je Maccabi pao na 9-17.

Iako nisu željeli ponoviti vrlo slabu predstavu od prošlog tjedna, domaćini su nervozno ušli u susret, međutim, pomogla im je i izraelska momčad sa sličnom košarkom s dosta promašaja i izgubljenih lopti. Raspoloženi Victor Rudd predvodio je goste u uvodnim minutama, ubacio je devet poena u nepunih sedam minuta. Tražio je Perasović dugo dobitnu kombinaciju, izrotirao je deset igrača u prvoj četvrtini, ali do prednosti nije uspijevao doći. Tek je u samoj završnici DeShaun Thomas poravnao na 17:17.

Nešto bolje nisu igrali niti u drugoj dionici, na samom početku uspjeli doći do minimalne prednost. Maccabi je poenima Coltona Iversona imao najvećih osam razlike (35:27), ali domaćin uzvraća serijom 12:3 i vraća rezultat na svoju stranu. Ipak, ubačajem Joea Alexandera gosti na odmor odlaze s minimalnom prednošću.

Mogao je hrvatski trener malo odahnuti u drugom poluvremenu jer je njegova momčad počela kontrolirati rezultat. Ubačajem Bryanta Dunstona domaćin je poveo sa sedam razlike u 25. minuti. Jako se domaćin mučio u šutu za tricu, ali se u pravo vrijeme probudio Jayson Granger, pogodio dvije trice, povezao ukupno deset poena, i donio prvu dvoznamenkastu prednost svojoj momčadi (62:52), lijepu zalihu uoči posljednjih deset minuta.

Unatoč nastojanjima, Maccabi se do kraja utakmice nije uspio približiti i morao je čestitati protivniku na i više nego zasluženoj pobjedi. U završnici su tek uspjeli ublažiti poraz.

Jayson Granger je zaključio susret s 22 poena (6/9 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok je Thomas Heurtel dodao 18 koševa (3/7 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i osam skokova.

Najbolji je kod Maccabija bio Victor Rudd s 23 poena i četiri skoka.