Petar Jenjić • petak, 17.03.2017.

Odigrane su nove tri utakmice 26. kola košarkaške Eurolige. Panathinaikos je na domaćem parketu slavio protiv madridskog Reala 88:82, Fenerbahče je predvođen Bobbyjem Dixonom slavio na gostovanju kod Bamberga 83:78, dok je Zvezda na krilima navijača bila bolja u Milanu od domaćeg Armanija 78:71 i napravila novi korak prema doigravanju...

Košarkaši Panathinaikosa povećali su svoje šanse za kvalificiranje u doigravanje vrlo vrijednom pobjedom na domaćem parketu protiv Real Madrida rezultatom 88:82. Ovim su slavljem došli na omjer 15-11, dok je španjolska momčad pala na 19-7.

Domaćin je vodio većim dijelom susreta, dok se u posljednjih deset minuta ušlo s neriješenim rezultatom (58:58). Dvije minute prije kraja Rudy Fernandez je smanjio zaostatak svoje momčadi na 77:74, na drugoj je strani Anthony Randolph blokirao K.C. Riversa, međutim, Luka Dončić je promašio šut za izjednačenje. Uzvratio je Mike James, tricom donio grčkoj momčadi šest koševa prednosti i riješio pitanje pobjednika.

Do pobjede ih je predvodio Chris Singleton s 21 poenom (4/7 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 7/7) i devet skokova, dok su po 14 koševa dodali Mike James i James Feldeine.

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Anthony Randolph s 13 koševa (3/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i devet skokova.

Još jedan važan korak prema doigravanju napravio je prošlogodišnji finalist Fenerbahče koji je slavio na gostovanju kod Bamberga rezultatom 83:78, unatoč izostanku već duže vremena ozlijeđenog Kostasa Sloukasa i Bogdana Bogdanovića koji je igru napustio zbog ozljede krajem prve četvrtine. Mjesto među osam najboljih mogu već osigurati sutra ako Barcelona pobijedi Darušafaku. S druge strane, Bamberg nema gotovo nikakve šanse za prolazak dalje.

Iako su dominirali većim tijekom susreta i vodili s čak 25 razlike, gosti su svu prednost gotovo prokockali. Četiri minute prije kraja njemačka je momčad smanjila na samo četiri koša zaostatka (79:75). Unatoč sjajnom Bobbyju Dixonu odgovornost je preuzeo Melih Mahmatoglu, vratio svoju momčad na sedam poena viška i riješio susret u korist Turaka.

Do pobjede ih je predvodio Bobby Dixon s 26 poena (3/4 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 5/5) što mu je ujedno i najbolji učinak u jednom europskom natjecanju. Luigi Datome je dodao 16 koševa (1/1 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 8/9).

Kod Bamberga su po 15 koševa ubacili Fabien Causeur i Nikos Zizis. Leon Radošević je za nešto više od 13 minuta ostvario učinak od četiri poena (1/5 za dva, slobodna bacanja 2/4) i četiri skoka.

Kao i ranije spomenuti klubovi, novi korak prema doigravanju je napravila i Crvena zvezda koja je slavila na gostovanju kod Armani Milana rezultatom 78:71 uz veliku podršku navijača koji su stigli u taj talijanski grad. Trenutno dijele peto mjesto s Panathinaikosom i imaju pobjedu više u odnosu na Baskoniju i Anadolu Efes.

Gosti su odigrali odličnu prvu četvrtinu nakon koje su već imali 15 poena prednosti (25:10). Srpski je prvak u nastavku susreta uspješno zadržavao rezultat, međutim u samoj završnici Milano koristi veliki broj grešaka gostiju i poenima Rickyja Hickmana dolazi do poravnanja (60:60). Zvezda uzvraća serijom 7:2, Ognjen Kuzmić zatim blokira dva pokušaja domaćina i tu je utakmici bio kraj.

Ognjen Kuzmić je zaključio utakmicu s 15 poena (5/6 za dva, slobodna bacanja 5/7) i sedam skokova, dok je Marko Simonović dodao 13 koševa (2/8 za dva, 3/7 za tricu).

Najbolji je kod domaćina bio Ricky Hickman s 14 koševa (3/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2).