MAXtv Prva liga, 25. kolo, 19.03.2017, 17:00 h, Rujevica, gledatelja: 5360
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
3:2 Slaven Belupo
Josip Tadić 14'
Araujo dos Santos Heber 72'
Slaven Belupo

Vešović spasio Rijeku krasnim pogotkom u 87. minuti, Tadić zatresao gredu u sudačkoj nadoknadi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.03.2017.

Vrlo zanimljiv dvoboj na Rujevici završio je pobjedom Rijeke protiv Slaven Belupa s 3:2. Koprivničanci su do posljednjih sekundi držali Rijeku u neizvjesnosti, u 87. minuti Marko Vešović krasnim golom donio je prednost domaćinu, a u sudačkoj nadoknadi Josip Tadić na drugoj strani zatresao je gredu...

Nakon što je Dinamo glatko slavio u Puli protiv Istre 1961, Rijeka je imala imperativ pobjede protiv Slaven Belupo. Koprivničanci su se pokazali očekivani tvrđim i težim protivnikom za Riječane nego Istra za Zagrepčane pa je Kekova momčad do samog kraja bila na mukama i borila se za tri boda.

Presudio je fantastičan pogodak Marka Vešovića koji je u 87. minuti iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane i sa 16 metara malo iskosa sjajno iz voleja poslao loptu pod gredu. Kasnije je Josip Tadić iz vrlo teške pozicije u padu pucao glavom, ali lopta je zatresla gredu Prskalovog gola.

Gosti su prvi stigli do vodstva, već u 14. minuti Christensen je dugačkom loptom pronašao Tadića kojeg ne zaustavlja Elez i napadač Slavena postiže pogodak za 1:0.

Nakon primljenog pogotka probudili su se Riječani. Uslijedila je opsada gola gostiju, nizali su domaćini prilike, a do pogotka su došli u 34. minuti.

Obrana gostiju nije dobro reagirala nakon ubačaja Zute, Andrijašević je imao previše prostora i glavom je poslao loptu u mrežu.

U samoj završnici prvog dijela Rijeka je trebala doći i do drugog pogotka, ali danas neraspoloženi Mario Gavranović nije poslao loptu u mrežu iz dobre pozicije.

Na startu drugog dijela gosti ulaze u rezultatski minus i to svojom zaslugom. Nakon ubačaja Mišića, Jovičić je loše reagira i glavom prebacio loptu u svoju mrežu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 72. minuti Slaven Belupo vratio se u utakmicu, nakon ubačaja iz kornera Ivanovski je glavom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Heber i Belupov Brazilac poravnava na 2:2.

U već opisanoj završnici Riječani su ipak uspjeli doći do pobjede zahvaljujući tom golu Vešovića, a gosti će svakako žaliti za propuštenom prilikom Tadića na samom kraju susreta.