Derbi kola završio bez pobjednika, Segesta do druge uzastopne pobjede

Sportnet • ponedjeljak, 20.03.2017.

Odigrano je 18. kolo Treće HNL Zapad u kojem je odigran derbi vodećeg dvojca Vinogradara i Krka koji je završio bez pobjednika. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novu pobjedu Segeste u gostima kod Stupnika, Opatija je na domaćem travnjaku bila bolja od Kustošije, dok se za iznenađenje kola pobrinuo Zagorec koji je bio bolji od Vrapča.

AUTOR: Ivan Šola

Samobor je na domaćem terenu dočekao Maksimir i u vrlo dobroj utakmici došao do važnog boda u borbi za ostankom u ligi. Na prvi pogodak čekala se 48. minuta utakmice kada je domaći napadač Lukas Tomić doveo Samobor u vodstvo 1:0. Do kraja utakmice gosti su pritiskali i zasluženo došli do izjednačenja, igrala se 68. minuta kada je Luka Nakić zatresao domaću mrežu za 1:1 koji se na kraju ispostavio i konačnim rezultatom utakmice.

Iznenađenje kola dogodilo se u Vrapču gdje je istoimeni domaćin neočekivano izgubio od posljednjeplasiranog Zagorca iz Krapine. Junak utakmice bio je gostujući napadač Matija Smrekar koji je u prvom poluvremenu u razmaku od četiri minute postigao dva pogotka za veliku pobjedu i tri boda put Krapine.

Bodove su podijelili Dubrava i Vrbovec koji su u Sesvetama odigrali utakmicu bez golova. U vrlo dinamičnoj i žustroj utakmici gdje je pokazano čak deset žutih kartona mreže se nisu tresle. Dubrava je od 77. minute utakmice imala igrača više, jer je gostujući napadač Josip Colarić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do devete pobjede i skoka na četvrto mjesto stigli su nogometaši Opatije koji su na domaćem travnjaku u završnim trenucima utakmice uspjeli slomiti Kustošiju. U zadnjim sekundama prvog poluvremena Tomislav Horvat iskoristio je nepažnju domaće obrane i donio je gostima vodstvo 0:1. Na odgovor Opatije čekala se 81. minuta utakmice kada je Alen Matovina zatresao gostujuću mrežu za 1:1. Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, ukazao se Toni Rudan koji preciznim udarcem pogađa mrežu gostujućeg vratara Nikole Đurđeka za veliku pobjedu 2:1.

Nije više tajna da su trenutno u najboljoj formi nogometaši sisačke Segeste koji su na gostovanju u Stupniku došli do druge uzastopne pobjede. Igrala se 23. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Filip Pazman i s tim rezultatom otišlo se na predah. Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti utakmice kada je kazneni udarac sigurno realizirao Matija Bača za konačni rezultat 0:2.

Derbi kola odigran je na otoku Krku gdje je istoimeni domaćin dočekao lidera Vinogradara. U vrlo borbenoj utakmici gdje su obje ekipe igrale od samog početka jako oprezno, mreže se nisu tresle, pa je samim time rezultat na kraju iznosio 0:0. S ovom podjelom bodova sigurno su zadovoljniji gosti koji su zadržali +6 u odnosu na današnjeg domaćina.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem travnjaku savladali HAŠK. Igrala se deveta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Toni Belušić. Gosti su stigli do izjednačenja u 71. minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Ivan Zelenika. Samo četiri minute kasnije pobjednički pogodak za domaćine postigao je Pavle Đurić za velika tri boda Jadrana.

Nakon vrlo lošeg ulaska u sezonu i dva uzastopna poraza, nogometaši Trnja minimalnom pobjedom protiv Dugog Sela došli su do prve proljetne pobjede. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 82. minuti kada je neopreznost gostujuće obrane iskoristio domaći napadač Josip Slišković i zatresao mrežu za 1:0.